X


Balinalardan İlk Satış Sinyali: Bitcoin Fiyatı İçin Bu Ne Anlama Geliyor?

Sinyaller, balinalar tarafından gelen satış baskısının ilk göstergeleri olabilir.
12:54
22 Eylül 2021

Büyük cüzdan sahipleri, kripto para piyasasında kaydedilen oynaklık ile birlikte hareketlenmeye başladı. OkLink tarafından sağlanan verilere göre balinaların son satışlarda büyük işlem sayısı hızla yükseldi. Sinyaller, balinalar tarafından gelen satış baskısının ilk göstergeleri olabilir.

Balinalardan Satış Sinyali

OkLink verilerine göre 500 BTC hareket ettirildi. İşlem sayısındaki artış, yatırımcıların çoğunlukla hafta için aktif olması nedeniyle hafta sonunda kaydedildi. Bununla birlikte 14 Eylül tarihinde işlem etkinlikleri ani bir artış göstermişti. Bu daha sonra piyasada gerçekleştirilen borsalardaki büyük işlemlerin bir yansıması olabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

%15’lik bir satıştan sonra birçok balina düzeyinde işlemler gerçekleştirildi. Buna ek olarak zincir içi veri sağlayıcıları herhangi bir sermaye girişi aktarmadı. Büyük cüzdan sahiplerinin varlıklarını satmasına rağmen kurumsal yatırımcılar aynı durumda değil. Glassnode’un ” Spent Volume Age Bands” gibi ağdaki işlem etkinliğini izleyen zincir içi göstergeler, eski Bitcoin sahiplerinin varlıklarını hareket ettirmediği gözlemledi.

Öte yandan fonların dağılımı ve satış oranları yavaşlamaktadır. 21-22 Eylül’deki satıştan sonra satış oranları yükselmiyor veya kademeli olarak artmıyor. Bu da kurumsal yatırımcıların hodl hissiyatı hakkındaki tezi doğruluyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla Bitcoin (BTC), güç içerisinde %4’lük yükseliş ile 42.500 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Bitcoin Fiyatı ve Piyasa Durumu

Lider kripto para Bitcoin 24 saatlik zaman diliminde 39.000 dolar bandına gerilese de kısa sürede toparlayarak tırmandı. Piyasa katılımcıları varlıklarını satın almak veya satmak yerine elde tutmayı tercih ediyor. Bu nedenle işlem hacimleri önceki dönemlere göre nispeten daha düşük seyrediyor.

Liderin gerilemesi ile kripto para piyasası kızıla bürünürken Ethereum kritik destek noktası 2.800 dolara kadar düşüş kaydetti. En büyük altcoin, 3.000 dolar seviyesine tekrar ulaşmak için girişimlerini sürdürüyor. Kripto para piyasasının toplam değeri 1.8 trilyon dolara düştü. Birçok altcoin kayıplar yaşarken kritik süreç devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar