f Balinalar Bu Altcoin'de Harekete Geçti! Yüzde 2180'lik Sürpriz Artış! › COINTURK

Balinalar Bu Altcoin’de Harekete Geçti! Yüzde 2180’lik Sürpriz Artış!

Özet

  • Shiba Inu (SHIB) balinaları, son 24 saat içinde SHIB işlem hacminde yüzde 2 bin 182'lik şaşırtıcı bir artışa yol açarak büyük hamleler yapıyorlar.

  • Büyük işlem hacmi, kurumsal oyuncuların ya da balinaların yüksek aktivite gösterdiği işlemleri yansıtır ve genellikle önemli hareketlere işaret eder.

  • SHIB'deki bu büyük işlemlerdeki artışların bir parçası da Bitvavo'dan bilinmeyen bir cüzdana yapılan 4.61 trilyon SHIB'lık büyük transfer.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
14:20
5 Eylül 2023

Shiba Inu (SHIB) balinaları diğer bir deyişle popüler altcoin’e ilgi gösteren büyük çaplı yatırımcılar, SHIB’e dönük büyük işlem hacminde yüzde 2 bin 182’lik şaşırtıcı bir artış yaşamasıyla piyasada hamleler yapıyorlar.

Shiba Inu’daki Balina İşlemleri 

Zincir üzeri veri platformu IntoTheBlock‘un sağladığı verilere göre Shiba Inu ağında son 24 saatte kaydedilen büyük işlem hacminde yüzde 2 bin 182’lik bir artış oldu ve hacim 8.97 trilyon SHIB’e çıktı. 4 Eylül’de büyük işlem hacminde ulaşılan 8.97 trilyon SHIB’lik hacim aynı şekilde son yedi günde kaydedilen en yüksek hacimdi.

Tanım olarak büyük işlemler 100 bin doların üzerindeki işlemleri ifade etmek için kullanılmaktadır ve hacimleri belirli bir günde balinalar ve kurumsal oyuncular tarafından gerçekleştirilen toplam miktar hakkında bir fikir vermektedir. Büyük işlem hacmindeki ani artışlar genellikle kurumsal yatırımcılar ya da balinalar arasında alım ya da satım gibi yüksek aktiviteye işaret eder.

Blockchain‘lerdeki büyük hareketlilikleri takip eden veri platformu WhaleAlert‘in sunduğu verilere göre önceki gün Hollanda merkezli stake platformu Bitvavo’dan bilinmeyen bir cüzdana 35.69 milyon dolar değerinde 4.61 trilyon SHIB transfer edildi. Bu durum, dünkü muazzam SHIB hamlesinin bir sonucu olarak yüzde bin 512 artış gösteren büyük yatırımcı girişinin yalnızca bir parçası. Bu yazının yazıldığı sırada SHIB son 24 saatte yüzde 2,51 düşüşle 0,00000753 dolardan işlem görüyor.

Shiba Inu’yu Çevreleyen Yeni Gelişmeler

Büyük yatırımcılar ya da balinalar genellikle fonlarını içeri ya da dışarı aktararak piyasadaki gelişmelere tepki verirler. Shiba Inu’yu çevreleyen yeni gelişmelerle ilgili olarak geliştirici Kaal Dhairya hafta başında topluluğu bilgilendirdi. Etkileyici bir hamleyle Shibariumscan‘ın Blockscout Explorer’ın barındırılan bir versiyonunu kullanıma sunuldu. Bu sayede Shiba Inu ekibi ağa ve güncellemelerine odaklanabilirken, Blockscout ekibi de Blockchain kaşifinin çalışır durumda kalması ve Blockchain’in tam olarak indekslenmesini garanti etme görevini üstlenecekler.

Shiba Inu ayrıca diğer birçok altcoin‘i Shibarium’a bağlamaya yardımcı olmak için bir dizi üçüncü taraf köprüyle iş birliği yapma sinyali veriyor. Bununla birlikte, Bone sözleşmesinden vazgeçme hazırlıkları bu hafta uygulamaya alınacak ve ağa daha fazla doğrulayıcı eklenecek.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI