reklamı kapat

Bakkt’a CEO Dayanmıyor: Mike Blandina İstifa Etti

Mike Blandina Bakkt'tan ayrıldığını açıkladı.
11:00
24 Nisan 2020

Fiziksel teminatlı Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmesi alım satım platformu Bakkt, yine bir CEO ayrılığı ile gündemde. Mike Blandina çok kısa bir süre önce getirildiği CEO’luk pozisyonundan istifa etmiş gibi gözüküyor. Blandina sadece dört ay boyunca Bakkt bünyesinde CEO’luk yaptı ve senatörlük görevine getirilen Kelly Loeffler’in yerine geçmişti.

Bakkt CEO’su İstifa Etti

Blandina’nın istifa etmesinden sonra onun yerine geçici olarak David Clifton’un getirildiği belirtildi. 23 Nisan tarihinde yapılan basın açıklamasında Blandina’nın tam olarak neden istifa ettiğinin detayları açıklanmadı. Blandina’nın “yeni bir fırsatı kovalamak için” Bakkt bünyesinden ayrıldığı belirtilse de bunun ne olduğu hakkında açıklama yapılmadı.

Blandina’nın yerine geçen Clifton ise 2008 yılından beri Intercontinental Exchange bünyesinde üst düzey yöneticilik yapıyor. CoinDesk’in aktardığı bilgiye göre Blandina aslında rakip kurumlardan olan JPMorgan Chase & Co. bünyesinde bir iş teklifi için istifa etmiş olabilir. ICE CEOsu Jeffrey Sprecher Blandina’nın ayrılması hakkında yaptığı basın açıklamasında kendisinin şirkete büyük yardımlarda bulunduğunu ve çabalarından dolayı kendisine teşekkür ettiğini ifade etti.

Bakkt, fiziksel teminatlı Bitcoin vadeli ürünü sayesinde büyük bir beklenti oluşturmuştu ancak ne yazık ki bu beklentiler boşuna çıktı ve Bakkt’ın ticari hacminin çok ama çok düşük seviyelerde olduğu görüldü. Bakkt’ın rakiplerinden CME ise rekor üzerine rekor kırmaya devam etti ve hala da ediyor. Bakkt, ilk Bitcoin ürününden sonra BTC opsiyon sözleşmelerini de piyasaya sürmüş ve bu ürünle nispeten başarı elde etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.