X


Ayı Piyasasının Etkileri Sürüyor: Bir Şirket Daha Kriptolardan Vazgeçti

Ayı piyasası ne yazık ki kripto paraların benimsenmesi açısından olumsuz sonuçlar doğurabiliyor.
12:00
9 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler bir canlı video yayın platformu Chatspin geçtiğimiz günlerde bir basın bildirisi yayımladı. Bildiriye göre platform Bitcoin ve diğer coin’lerde bu yıl yaşanan büyük değer kayıpları sebebiyle kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul etme planını rafa kaldırdı.

Blockchain teknolojisine odaklı şirketler yılın 2. çeyreğinde iş bakımından bereketli bir dönemi geride bıraksa da kripto paraların benimsenmesi öyle görünüyor ki ayı piyasasıyla yavaşladı.

Öyle ki, kripto paralara destek veren ilk sosyal medya platformlarından Chatspin mevcut belirsizlik yüzünden kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul etmemekte karar kıldı.

Çok sayıda analist büyük kripto paraların yakın ve orta dönemde fiyat bakımından toparlanmasının zor olduğunu belirtiyor. Chatspin’in kararı ise “düşene atılan bir yumruğa” benzetilebilir.

Şirketin bildirisinde, kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul etme kararının 2018’in başlarında patlayan popülariteden dolayı alındığının altı çizildi.

Chatspin Basın Müdürü Shay Robin:

Birkaç ay önce Bitcoin’i, Litecoin’i ve diğer kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul etme fikri kulağa basit geliyordu. Ancak kripto para piyasalarını yakın takipten sonra artık bu dijital paraları kabul etmenin değerli olduğuna inanmıyoruz ve riskin ödül karşısında ağır bastığını hissediyoruz.

Yapılan açıklama bazı kripto para tutkunlarının hoşuna gitmemiş olabilir. Hatta bu kişiler uygulamayı kullanmaktan bile vazgeçebilir. Ancak mevcut veriler uygulamaya gelen yeni özelliklerle birlikte kullanıcı sayısında kademeli bir artış yaşandığını gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar