X

Avustralyalı Senatörden “Merkeziyetsiz Finans” Çağrısı: İnanılmaz Fırsatlar Sunabilir!

Avustralyalı Senatör Hume, merkeziyetsiz finansın ülke adına çeşitli fırsatlar sunduğunu dile getirerek, DeFi'ın geçici bir moda olmadığını söyledi.
10:56
22 Kasım 2021

Senatör Jane Hume, merkezi olmayan finansın (DeFi) Avustralya’ya “inovasyon ve ekonomik ilerlemede” öncü olma fırsatı sunduğunu belirtti.

Senatör Hume’dan “DeFi” Çağrısı

Avustralyalı Senatör Hume, 22 Kasım Pazartesi günü Sidney’de düzenlenen Australian Financial Review Super & Wealth Summit’te konuştu. Söz konusu konferans, devlet emeklilik fonları hakkındaydı. Senatör Hume, “DeFi‘ın bir moda olmadığını” dile getirerek Avustralya hükümetine ihtiyatlı olması hususunda çağrı yaptı.

Senatör, endüstrinin hızlı temposuna atıfta bulunarak bu alanda fırsatların kaçırılmaması gerektiğini dile getirdi:

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

“Blockchain teknolojisi tarafından desteklenen merkezi olmayan finans, inanılmaz fırsatlar sunacak. Belirsiz endişelerle buradaki fırsatlar kaçırılmamalıdır.”

İnavosyonun ve gelişen teknolojinin önemine vurgu yapan Senatör Hume, blockchain teknolojisi alanındaki yeniliklere uyum sağlamak adına attıkları adımlardan ötürü Commonwealth Bank olmak üzere belirli birtakım finans kurumlarını tebrik etti.

Regülatörler Çalışmaları Sürdürüyor

Finder’ın 27.400 katılımcı ile yaptığı kripto anketi, Avustralyalıların ortalama %17’sinin kripto para birimi yatırımı yaptığı sonucunu ortaya çıkardı. Bununla birlikte son dönemlerde kripto varlıklar, ülkedeki birtakım regülatörlerin de eleştiri oklarını üzerine çekti.

Kripto yanlısı Senatör Andrew Bragg’in senato komitesi, geçen ay, kripto para birimi sektörüyle ilgili önemli sorunları ele almayı amaçlayan  ve 12 tavsiyede bulunan “kripto raporunu” yayınladı. Bragg, söz konusu rapordaki tavsiyelerin Avustralya’nın Singapur, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere blok zinciri ve kripto endüstrileri için önde gelen yargı yetkileriyle rekabet etmesini sağlayacağını söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar