Avalanche’ın USDC Desteğinin Duyurulması İle Birlikte AVAX, Yukarı Yönlü Bir İvme Kazandı!

AVAX, USDC entegrasyonu haberi ile birlikte 80 dolar fiyat seviyelerinden 92 dolar fiyat seviyelerine yükselerek son 24 saat içerisinde ortalama %15'lik bir değer artışı kaydetti.
12:30
15 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Avalanche‘ın, değeri ABD Dolarına sabit piyasa değeri en yüksek ikinci stablecoin olan USDC’yi entegre edeceğini duyurması ile birlikte AVAX, yukarı yönlü bir ivme kazandı.

Avalanche, USDC Desteğini Duyurdu

Avalanche, resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile USDC ‘nin ağa entegre edileceğini duyurdu. Bu entegrasyon ile birlikte Avalanche ağında, USDC basılabileceği ifade edildi.

Avalanche’da USDC kullanımının USDT kullanımından daha fazla olduğunu dile getiren Avalabs Başkanı John Wu, bu entegrasyon sayesinde kullanıcıların maliyetlerden tasarruf edebileceğini dile getirdi:

“İleriye dönük olarak, bu ortaklık USDC’nin doğrudan Avalanche ağında basılmasına olanak tanıyor. Bu da kullanıcıların maliyetlerde tasarruf etmesini sağlayacak.”

USDT ihraççısı Tether şirketinin çeşitli eleştirilerin odağında olmasına dikkat çeken Wu, USDT’nin USDC’ye kıyasla daha yüksek bir piyasa değeri sahip olmasına karşın, özellikle ABD merkezli kullanıcıların USDC’ye daha fazla güvendiklerini dile getirdi.

AVAX, Yukarı Yönlü Bir İvme Kazandı

USDC desteğinin duyurulması ile birlikte yukarı yönlü bir ivme kazanan AVAX, piyasadaki düşüş eğilimine karşın değer artışları kaydetmeye başladı. AVAX, CoinGecko verilerine göre, son 24 saatlik zaman diliminde kaydettiği yukarı yönlü fiyat hareketlerinin ardından 80 dolar fiyat seviyelerinden 92 dolar fiyat seviyelerine yükselerek ortalama %15’lik bir değer kazandı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar