reklamı kapat

Atlanta’da 20 Yeni Bitcoin ATM’si

6 Aralık 2017
  • Coin TürkCoin Türk
Teksas merkezli Bitcoin ATM şirketi Coinsource, ABD’nin Georgia eyaletinde 20 yeni Bitcoin ATM’si kurdu. Bu ATM’lerin 18’i Atlanta’ya, 2’si ise bir öğrenci şehri olan Athens’e kuruldu.

Coinsource CEO’su Sheffield Clark,

“Projedeki hedefemiz, sanal para birimi olan Bitcoin’e herkesin kolayca erişebilmesine yardımcı olmak ve bu yeni akıma herkesin katılmasını sağlamak’ dedi.

Clark;

‘Bu yalnızca Coinsource şirketi için değil Atlanta ve Athens şehirleri için de önemli bir fırsat. Atlanta, ülkedeki en gelişmiş Bitcoin piyasasının olduğu şehir. Bu nedenle bu piyasayı benimsemiş olan insanlara hizmetlerimizi sunmamız gerekiyor. Amacımız herkesin kolayca Bitcoin’e ulaşabilmesini sağlamak. Bunun için de makinelerimizden ilk kez işlem yapan müşterilerimiz herhangi bir ücret ödemeyecekler. Daha sonra yaptıkları işlemlerde de diğer firmalara ödedikleri komisyon ücretlerinden daha düşük bir ödeme yapacaklar.’

ABD’de Bankacılık Sektörünün Mevcut Durumu

ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), yapmış olduğu bir ankette vatandaşlarının %7’sinin banka hesabı olmadığını, %19,9’unun herhangi bir bankaya ulaşamadıklarını açıkladı. Atlanta şehri bu konuda en kötü 10 şehir içinde yer alıyor.

Clark;

‘Georgia eyaletinde bulunan Atlanta şehri, ülkede bankalarla ilişkisi olmayan 10 şehirden biri. Bu şehirde yaşayan insanların %30’u bankalara erişim sağlayamıyor. Yani banka hesaplarını kontrol etmek istediklerinde marketlerde bulunan ATM’lerden faydalanıyorlar. Nakite ihtiyaçları olduğunda ise çek yazan kurumlar ya da borç veren şirketlere gitmek zorunda kalıyorlar. Bizim amacımız halkımızı yeni yeni alevlenen Bitcoin’e yönlendirerek farklı bir ödeme yöntemi geliştirmektir. İlerleyen zamanlarda da müşterilerimizin Bitcoin’i yatırım aracı olarak değerlendirmelerini sağlamaktır.’

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.