X


Araştırma Firmasından EOS ve XRP Yatırımcıları İçin Kötü Haber!

Coin Metrics, bir iyi bir de kötü haber paylaştı.
13:22
20 Ocak 2021

Kripto para araştırma firması Coin Metrics, yayınladığı en güncel araştırmasında altcoin sezonunun resmen geldiğini belirtti. Coin Metrics tarafından yayınlanan bu araştırma aslında neredeyse 3,5 senelik bir bekleyişin sona ereceğine işaret ediyor.

Altcoin Sezonu Geldi!

İlgili raporda top 10 içerisindeki altcoinlerin son dönemdeki yükselişleri ve bunların sebepleri ele alınmakta. 2017 yılındaki kripto para boğasını yaşayan bazı “eski” kripto paraların şimdi o denli yükselemeyeceğine değinen araştırmacılar, özellikle iki kripto para birimi için kötü haber verdi.

CTO Dan Larimer’in terk ettiği EOS ve dava tehlikesi ile karşı karşıya kalan XRP, araştırmacıların kötü haber listesinde yer alıyor. Paranın önce lider kripto para birimi Bitcoin’e, buradan Ethereum’a ve daha sonra diğer altcoinlere aktığını belirten araştırmacılar, XRP ve EOS’un ise hiçbir şekilde yükselmeyebileceğini vurgulamakta.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ethereum Rekor Kırarken EOS ve XRP Kötü Haberle Anıldı

Ethereum fiyatının 80 dolar seviyesinden 1.400 dolar seviyesine kadar çıktığına değinen araştırmacılar aynı zamanda Polkadot ve Cardano gibi rakip ağların da önemli yükselişler elde ettiğine dikkat çekiyor. Araştırmacılar göre kurumsal yatırımcı bu rallinin arkasındaki asıl sermaye ve kurumsal isimlerin XRP ile EOS’a yatırım yapma riskini göze almaları neredeyse imkansız.

XRP’nin menkul kıymet ilan edilmesi bunun değerinin tahmin edilebilen seviyelerin bile altına inmesi anlamına geliyor. Öte yandan kısa süre önce milyonlarca dolarlık yatırım yapan Block.one, CTO Larimer’in ayrılması ile Voice platformunu hayata geçiremeyebilir. Dan Larimer, EOS’un en önemli isimlerinden birisi olarak görülüyordu ve şimdi Block.one ile EOS’un nasıl ilerleyeceği bilinmiyor.

Araştırmacılar da tam olarak bu sebepten kurumsal yatırımcıların XRP ve EOS’dan kaçınacaklarını düşünüyor. Bireysel yatırımcıların ne yapacağı tam olarak bilinmese de kurumların hakim olduğu bir rallide bireylerin sermayesi yetersiz kalabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar