reklamı kapat

Araştırma Firmasından Chainlink Uyarısı!

Chainlink fiyatı zirveye yaklaştı mı?
18:21
14 Ağustos 2020

Chainlink 2020 yılının en hızlı yükselen kripto para birimlerinden birisi oldu ve yılın başından bu yana yaklaşık olarak %700 artış yakaladı. LINK fiyatının yükselişi 17 doların üstüne kadar devam etti ve dün LINK/USD işlem çiftinin 18,35 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdığı görüldü.

LINK bu yükselişi ile Bitcoin Cash ve Bitcoin SV gibi birçok kripto para birimini geçti ve bu durum kripto para sektöründe ciddi bir tartışmaya yol açtı. DeFi sektörünün en önemli projelerinden olan LINK’in en büyük 5. kripto para birimi olması bazılarına göre büyük bir krize davetiye çıkartıyor.

LINK Zirve Noktasını Görebilir

Kripto para derecelendirme kurumlarından Weiss Ratings, bunun aslında çok tehlikeli olduğunu ve yakında LINK fiyatında sert bir çakılma görebileceğimizi ifade etti. Weiss araştırmacıları tarafından yayınlanan gönderide LINK’in “zirve noktasının yakın olduğu” belirtildi.

Bu zirve noktası aslında Bitcoin’in 20.000 dolara çıkması gibi düşünülebilir. Yeterince alış baskısı kalmayınca ve sektörde bu kripto paraya ilgi duyan herkes alım yapınca bundan sonra belirli bir fiyattan satış yapmak isteyenlerin sayısı artıyor ve LINK bu sebeple dibi görebilir.

Bu durum da satış baskısını yani çok sert düşüşü beraberinde getiriyor. Daha önce de LINK fiyatının düşeceği söylentileri duyulmuş ancak fiyat bunun üzerine neredeyse %100 artış elde etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.