reklamı kapat

Araştırma Bitcoin’in Yükseleceği Değeri Ortaya Çıkardı!

Bitcoin (BTC) bu araştırmaya göre 350.000 dolara çıkabilir.
19:00
26 Mart 2020

Bitcoin (BTC) konusunda çok fazla uzman yorumu ve analizi olsa da bunların bazıları yatırımcılar tarafından hayal olarak görülmekte. 250.000 dolar ve hatta uzun vadede 1 milyon dolar gibi tahminler oldukça popüler hale geldi ancak bunları destekleyen ciddi argümanlar bulunmaması ihtimalleri düşürüyor.

Uzmanların Bitcoin Yorumlarına Yenisi Eklendi

Kraken kripto para borsasının araştırma ekibi ise yaptıkları bir araştırma sonucunda Bitcoin’in uzun vadede ulaşabileceği maksimum değeri ortaya çıkardı. Kraken’in yaptığı araştırmada oldukça teknik detaylar yer alması da yatırımcıların umutlarını daha da arttırdı.

Kraken temel olarak Boomer olarak bilinen belirli bir yaşın üzerindeki neslin sahip olduğu varlığın, X ve Y nesillerine aktarılmasını göz önünde bulunduruyor. 70 trilyon dolarlık bir varlık transferinin önümüzdeki yıllarda gerçekleşeceği bilinen bir gerçek.

ABD içerisindeki genç yatırımcıların önümüzdeki 20 yıllık süreçte en az 50 trilyon dolarlık serveti miras alacağı biliniyor ve bu durum Bitcoin’i inanılmaz bir şekilde etkileyebilir. Kraken araştırmacılarının tahminlerine göre bu varlık transferi Bitcoin’in değerini 2044 yılına kadar 350.000 dolara kadar çıkartabilir. Bunun gerçekleşmesi için ise genç neslin miras ile aldıkları bu varlıkların en az %1’ini Bitcoin veya kripto paralara aktarması gerekiyor.

Şu an parayı ve kontrolü elinde tutan nesil Bitcoin ile kripto paralara şüpheci bir bakış açısı ile yaklaşsa da, gençlerin geleceğin teknolojisi olan kripto paralara yönelik bakış açıları oldukça farklı ve Kraken bu araştırmasında haklı çıkabilir.

Buna ek olarak Bitcoin’in yükselişini sağlayan bir sinyalin yeniden görülmesi de üst üste gelen ikinci olumlu haber oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.