X

Analistten Yeni XRP Tahmini: Bu Fiyat Hayal Değil

MAGIC, XRP fiyatı için rekor bir tahmin yaptı.
17:29
19 Kasım 2020

XRP/USD işlem çifti 0,30 dolar seviyesine kadar yükseldikten sonra beklenmeyen bir şekilde düşüşe geçti ve 0,28 dolar noktasına kadar geriledi. Analistler ve uzmanlar ise XRP fiyatındaki bu düşüşün geçici olduğunu düşünerek, yakında sert bir yükseliş olacağını vurgulamakta.

Analist: XRP Fiyatı 0,92 Doları Görebilir

Tanınan kripto para analistlerinden MAGIC de yakın zamanda yaptığı bir paylaşımında XRP’nin yeni bir rekora koşup  0,92 dolar seviyesine kadar yükselebileceğini ifade etti. Analist Tradingview üzerinden de yayınladığı gönderisinde XRP’nin şu an düşen takoz formasyonunu kırdığını ve günlük grafikte Temmuz ayından beri yükseliş sergilediğini ifade etti. XRP’nin bu formasyon yüzünden düştüğünü belirten analist, şimdi ise kırılma ile yükseliş önünde hiçbir engel kalmadığını ifade etti.

xrp

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Analist konu hakkında yaptığı açıklamasının devamında, yukarı yönlü ilk hedefinin 0,80 dolar olduğunu belirtti. Ancak bunun devamında analistin 0,92 dolara kadar çıkış beklentisi de bulunuyor. MACD indikatörünün yukarı yönlü işaret verdiğini ve bu indikatörün öneminin çok fazla olduğunu ifade eden tecrübeli isim, yukarı yönlü hareketin çok olası olduğunu da sözlerine ekledi.

İlk Hedef 0,35 Dolar

MAGIC, yine de 0,32 dolar ile 0,35 dolar seviyelerinin de çok önemli olabileceğini ifade etti. 0,35 dolardaki direnç noktası ortadan kalkarsa rallinin ses getireceğini ifade eden analistin bu noktadan sonraki hedefi ise 0,55 dolar olarak gözüküyor. Yani analist önce 0,35 dolar, sonra 0,55 dolar, devamında 0,80 dolar ve son olarak 0,92 dolar hedeflerini bekliyor.

MAGIC, XRP’nin tepe noktalara yükselme şansının çok yüksek olduğunu belirtip, önümüzdeki haftalarda 0,55 doların görülebileceğini de ifade etti. Ancak analistin 0,80 dolar hedefi daha orta vadeli gibi gözüküyor. XRP’nin 0,30 dolara yükselişi buradaki direnç nedeniyle yarıda kesilse de yeniden bir artış görmek mümkün.

XRP Rallisi Henüz Başlamadı

XRP teknik analizine göre ise fiyatın yeniden 0,23 dolar seviyesinin altına inmesi her şeyi berbat edebilir. XRP yatırımcıları 2020 yılı içerisinde 0,11 dolar seviyelerini bile gördü ve şu an o noktadan %300 artış yaşandığı söylenebilir. Lider kripto para birimi Bitcoin ise aynı tarihten bu yana %500’den fazla yükseliş elde etti. Eğer XRP analistin ifade ettiği gibi 0,92 dolara çıkarsa BTC’nin bile önüne geçildiği anlamına gelecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar