Reklam

Analistten Yatırımcılara Uyarı: ETH, AVAX ve Bu İki Altcoin Adına Kritik Fiyat Seviyeleri!

Analist, kripto para piyasasındaki son durumu değerlendirdi ve ETH, SOL, AVAX, NEAR adına kritik fiyat seviyelerine işaret etti.
09:34
16 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Sosyal medyada “Altcoin Sherpa” kullanıcı ismi ile bilinen kripto para analisti, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile piyasadaki son durumu değerlendirdi. Analist, piyasadaki düşüş ivmesinin devam etmesi durumunda Ethereum (ETH), Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Near Protocol (NEAR) adına kısa vadeli kritik fiyat seviyelerine işaret etti.

Analist, Kritik Fiyat Seviyelerine İşaret Etti

Sosyal medyada “Altcoin Sherpa” kullanıcı ismi ile bilinen kripto para analisti, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile piyasadaki son durumu değerlendirdi ve Ethereum (ETH), Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Near Protocol (NEAR) adına kısa vadeli kritik fiyat seviyelerine işaret etti. Analist, kripto para piyasasındaki düşüş ivmesinin devam etmesi durumunda ETH adına 1.000 dolar seviyelerinin oldukça önemli olduğunu ve bu seviyelerin kaybedilmesi durumunda sırasıyla 800 dolar ve 500 dolar seviyelerinin takip edilebileceğini belirtti.

Öte yandan analist, piyasadaki düşüş eğiliminin devam etmesi durumunda Solana (SOL) adına 20 dolar, Avalanche (AVAX) 10 dolar, Near Protocol (NEAR) adına 2,5 dolar seviyelerinin dip fiyat seviyeleri olabileceğine yönelik düşüncelerini paylaştı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün akşam saatlerinde kaydetmeye başladığı değer artışları ile birlikte 22.000 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’deki değer artışlarının ardından yeniden yükselişe geçti. Ethereum (ETH), son 24 saatte kaydettiği değer artışları ile birlikte 1.200 dolar seviyelerine yaklaştı. Kripto para piyasasının toplam değeri, 991 milyar dolara ulaştı. Öte yandan Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yaklaşık 500 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar