Analistten Önemli İddia: Milyonerler Bu 9 Altcoin’i Alıyor!

Piyasanın popüler analistlerinden Cameron Fous’a göre milyoner yatırımcılar bu 9 altcoin birimine yatırım yapıyor. 
18:10
21 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Piyasanın popüler analistlerinden olan Cameron Fous’a göre, şu anda milyoner bu 9 kripto para birimine yatırım yapıyor. Kripto para birimleri arasında metaverse ve oyun coin’lerin yanı piyasa değeri yüksek, sağlam kripto para birimleri de bulunuyor.

Binamon, Decentraland ve Netvrk

Binamon (BMON), Decentraland (MANA) ve Netvrk (NTVRK) analistin listesindeki ilk üç kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Binamon, milyonlarca insanın NFT ve blok zinciri tabanlı oyun dünyasına kolay, yaratıcı ve eğlenceli bir şekilde yer almasına imkan sunuyor. Binamon, Binance Smart Chain üzerine inşa edilmiş bir proje ve metaverse olarak nitelendiriliyor. Bu noktada analist BMON’un ATH seviyesinin %75 altında işlem gördüğünü dolayısıyla alım fırsatı verdiğini ifade ediyor.

Decentraland aslında metaverse’e ilgisi olan hemen herkesin bildiği, Ethereum üzerine kurulu bir sanal gerçeklik projesi. Decentraland ile kullanıcılar, araziler satın alabiliyor, kendileri uygulamalar oluşturabiliyor ve bunlardan gelir elde edebiliyor. Decentraland’in yerel kripto para birimi MANA ise rekor seviyesinin oldukça altında bulunuyor ve 5,9 milyar dolarlık piyasa değeri ile metaverse kategorisindeki en büyük coin olarak karşımıza çıkıyor.

Netvrk ise blok zinciri üzerine inşa edilmiş, kullanıcıların paylaşımlar yapmalarını ve bu paylaşımlardan para kazanmalarını sağlayan sosyal bir dijital dünya olarak tanımlanabilir. Fous’a göre bu proje özellikle orta vadede büyük bir artış potansiyeli taşıyor.

Yield Guild Game, Enjin Coin ve Polygon

Yield Guild Games (YGG), dijital dünya NFT’lerine yatırım yapan merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO) şeklinde karşımıza çıkıyor. Kuruluşun amacı, dünyanın en büyük dijital ekonomisini geliştirmek, faydayı en üst düzeye çıkarmak için varlıklarını optimize etmek ve gelirleri paydaşlarıyla paylaşmak. Fous YGG’nin yeni bir ralliye hazırlandığını ve %60 yükseliş potansiyeline sahip olduğunu ifade ediyor.

Analist, uzun zamandır oyun alanında adından bahsettiren Enjin’in, özellikle NFT’ler ile olan bağı sebebiyle büyük bir artış potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor. ENJ 2 milyar dolarlık piyasa değeri ile metaverse kategorisinin en büyük 5. token’ı konumunda bulunuyor.

Buna ek olarak Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için ilk iyi yapılandırılmış, kullanımı kolay platform olarak nitelendirilen Polygon da (MATIC) analiste göre büyük artış potansiyeli olan projelerden. MATIC konusunda beklentisinin büyük olduğunu ifade eden analist, kripto paranın 6 doların üzerini göreceğini düşündüğünü dile getiriyor.

Polkadot, Cardano ve Solana

Polkadot (DOT), Cardano (ADA) ve Solana (SOL), analistin “milyardalar yatırım yapıyor” şeklinde yorumladığı son 3 altcoin. Analiste göre şu anda yaklaşık olarak 24 dolardan işlem gören DOT, 50 doların üzerine kadar yükseliş potansiyeline sahip.

Öte yandan analistin açıklamalarına göre şu anda ADA ve SOL da alım fırsatları sunuyor ve fiyatların yeni ATH seviyeleri görme potansiyeli bulunuyor. İki kripto para birimi de 2021 yılında yatırımcısının yüzünü güldürdü. Yaşanan son düşüşler birer alım fırsatı ise ve yeni rekorlar kırılırsa yatırımcılar büyük kar edebilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar