Analistten Korkutan Ethereum Uyarısı: Merge Sonrası Hazır Olun!

 Ethereum (ETH), Merge güncellemesi için gün sayarken önde gelen bir analist, merakla beklenen gelişme öncesinde ETH fiyat hareketine dair kritik bir uyarıda bulundu.
16:35
6 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

 Ethereum (ETH), Merge güncellemesi için gün sayarken önde gelen bir analist, merakla beklenen gelişme öncesinde ETH fiyat hareketine dair kritik bir uyarıda bulundu.

Ethereum, Duvara Çarpacak

Jason Pizzino, 275.000 YouTube abonesine, bir hafta içinde gerçekleşmesi beklenen Merge hayata geçtikten sonra kısa ve orta vadede ETH fiyatının ‘duvara çarpabileceğini’ iddia etti. Analist, Merge sırasında ETH’nin daha düşük bir zirve oluşturacağından endişe duyduğunu ve fiyatın sert bir şekilde düşebileceğini belirtti. Analiste göre, Ethereum grafiğine baktığımızda, ETH 50 [fibonacci] seviyesinin üzerinde. Bu noktada 50’nin üzerinde kritik bir direnç seviyesi bulunuyor. Analiste göre bu, 1.700 dolara tekabül ediyor. ETH 1.700 dolarda dirençle karşılaşır ve tekrar düşerse, alarm vermeye başlayabilir. Pozzino’ya göre, ETH bir önceki tepeden daha düşük bir tepe oluşturuyor. Bu durum, felakete yol açacak. Yatırımcılara uyarıda bulunan analist, kısa ve orta vadede ETH’nin büyük oranda değer kaybedeceğini iddia ediyor. ETH son 24 saat içinde yaklaşık %5 artışla an itibariyle 1.648 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’e (BTC) gelince, Pizzino, önemli destek alanını kaybederse Bitcoin’in zor bir ay geçirebileceğini söylüyor. BTC günlük grafikte 19.500 doların altında kapanırsa, analist izlenecek bir sonraki destek seviyesinin 18.700 dolar civarında olacağını vurguladı. Analiste göre, Bitcoin fiyatına ivme kazandırack her hamgi bir katalizör bulunmuyor. Makroekonomik şartlara işaret eden analist, BTC’deki durgunluğun sona ermesi için küresel ekonomideki taşların yerine oturması gerektiğini belirtiyor. Bloomberg de son raporunda BTC’nin Eylül aylarında zayıf bir performans sergilediğini ortaya koydu. BTC, an itibariyle 19.910 dolardan işlem görüyor.

Bloomberg de Uyardı!

Araştırmacı gazeteci WuBlockchain bugün paylaştığı bir tweette, 1 Eylül’de 94 binden fazla ETH’nin stake edildiğini bildirdi. Bu, Mayıs ayından bu yana tek bir günde stake edilen ETH sayısı bakımından yeni bir rekor oldu. Oklink verilerine göre, 1.543,51 dolar fiyatla 94.997 ETH stake dildi. Ethereum 2.0 stake sözleşmesindeki ETH miktarı yaklaşık 13.522 milyona yükseldi.

Yatırımcılar iyimser görünse de, son haftalarda uzmanların fiyat tahminleri kısa vadede olumlu olmadı. Bloomberg analistleri, Merge spekülasyonlarına rağmen, makroekonomik faktörler nedeniyle ETH fiyatının 1.000 dolar seviyesinin altına düşmesini beklediklerini bildirdi. Malesef, Fed’in şahin duruşu Merge nedeniyle ortaya çıkan heyecana gölge düşürdü. Fed başkanı Jerome Powell’ın birkaç hafta önce yaptığı konuşma, ETH fiyatının %10 düşmesine neden oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar