reklamı kapat

Analistler XRP’de Yüzde 50 Artış Bekliyor!

Analistlerin çoğunluğu XRP’de bir artış döneminin başlayacağı konusunda hemfikirler. 
18:00
25 Mart 2020

Piyasa hacmi bakımından üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP’nin fiyatı 20 Mart’ta 0.17 doları gördükten sonra düştü ve bir süredir 0.15 dolar bandında işlem görüyor. Bununla beraber artık analistler XRP konusunda bir fikir birliğine varmış görünüyorlar ve artış eğilimi beklediklerini dile getiriyorlar. Analistler XRP’nin orta vadede %40 ile %50 arasında bir artış yaşayabileceğini ve 00.25 dolara kadar yükselebileceğini ifade ediyor.

Orta Vadede %50 Artış

Bir analist ve yatırımcı olan “Captain Faibik” XRP/BTC grafiğini incelediğinde XRP’nin 2.400 satoshi gibi hayati bir destek seviyesine ulaştığını ifade etti. Bu sebeple analist XRP’nin orta vadede 0.00003725 BTC’ye yani 0.25 dolara ulaşacağına inandığını ve dolayısıyla %40 ile %50 arasında bir kar getirisi beklediğini belirtti.

TradingView’de bir yatırımcı olan “Alex_Clay” de XRP’de artık bir yükseliş beklediğini ifade ediyor ve artık uzun pozisyonlar açmanın güvenli olduğunu dile getiriyor. Herhangi bir finansal tavsiye vermediği ve takipçilerinin yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmalarını yapmaları gerektiği konusunda uyaran analist XRP’nin 0.17358 dolara ulaşmasını beklediğini belirtiyor. Alex_Clay konuyla ilgili şu ifadeleri kullanıyor:

Önceki yukarı dalgada bir hedef tamamladık. Şimdi fiyat ters bir head and shoulders boğa paterni oluşturdu, bu da uzun bir pozisyon alabileceğimiz anlamına geliyor. Kendi analizinizi yapmadan bu fikir ile hareket etmeyin.

Düşüş de Yaşanabilir

Her ne kadar şu aşamada düşüş bekleyen analistlerin sayısı az olsa da bir ayı piyasasında olduğumuzu belirten analistler de var. Örneğin, yatırımcı “David_Smith”, XRP’nin düşüş eğilimi gösteren bir Rising Wedge deseni oluşturduğunu ve XRP’nin 0.15310 dolara düşmesini beklediğini belirtti. Yatırımcı konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Fiyat yükselen bir Rising Wedge deseni çizdi. Sadece küçük bir riskle destek eğilim çizgisinin onaylanmış bir dökümünde kısa bir düşüş yaşayabilirz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: U.Today

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.