X

Analist: XRP Bu Sebeple Yüzde 100 Artabilir!

Analist XRP'nin 2020 yılında yükselebileceğini ifade etti.
14:00
28 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Toplam piyasa değerine göre ilk üç arasında yer alan kripto para birimi XRP, kesinlikle 2019 yılında oldukça kötü bir yıl geçirdi. XRP’nin hala tam olarak toparlanamadığı ve 2020 yılında da kötü gidişatını devam ettireceği söylentileri bulunsa da, ünlü bir analist ve ekonomist bu durumun aksini iddia ediyor.

Bitcoin‘in yıl sonunda %95 artış elde ettiği, S&P 500 endeksinin bile %30 arttığı yılda XRP’nin %50 değer kaybetmesi doğal olarak birçok XRP yatırımcısını kızdırdı. Cointelegraph‘ın kripto para analistlerinden olan ve Amsterdam Menkul Kıymet Borsası’nda alım satım yapan Michael Van De Poppe ise XRP yatırımcıları için umut veren bir açıklamada bulundu. Poppe, XRP’nin önümüzdeki aylarda %100 üzerinde, yaklaşık %175’e kadar devam edecek bir yükselişin eşiğinde olabileceğini düşünüyor.

Ayrıca Siam Commercial Bank, Ripple teknolojisiyle desteklenen ve 16 milyon müşterisine sunduğu mobil havale uygulamasını hayata geçirdi. Bu uygulama sayesinde Asyalı kullanıcılar artık çok daha düşük maliyetle ödeme işlemlerini gerçekleştirebilecek.

İçerik Rehberi

XRP %100 Artabilir!

XRP’nin mevcut fiyat hareketinin ve grafiğinin 2015 yılının Aralık ayında ve 2016 yılının Ocak ayında görülen grafikle benzer olduğunu düşünen analist, bu tarihlerden sonra inanılmaz bir yükseliş geldiğini hatırlattı. Altcoin grafiklerindeki devasa fiyat düşüşlerinin de yakında noktalanacağını vurgulayan Poppe, yükselişin ilk olarak XRP eliyle gelebileceğinin altını çizdi.

Bununla beraber ilk olarak XRP’nin 0,14 dolar ile 0,17 dolar seviyesine kadar gerileyebileceğini aktaran yatırımcı, daha sonra fiyatın 0,473’e kadar yükselme potansiyeli olduğunu açıkladı. Analistin bu fiyat için gerekli gördüğü zaman ise 2020 yılının ortaları olarak gözüküyor.

Buna ek olarak Ripple’ın olası IPO planları da XRP fiyatı üzerinde ciddi bir etkiye sahip olabilir. 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar