Analist Uyardı: Ethereum’da Sert Bir Harekete Hazır Olun

Ethereum'da boğaların hakimiyeti bitecek mi?
13:00
26 Nisan 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Aynı lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) gibi Ethereum (ETH) da geçtiğimiz haftalarda oldukça ilginç fiyat hareketleri yaşadı. ETH 12 Mart tarihinde 90 dolara kadar gerilese de %116 gibi etkileyici bir yükseliş ile yeniden eski fiyat bandına geri dönmeyi başardı.

Birçok kişi 12 Mart tarihinde yaşanan düşüşü beklemediğini itiraf ederken bir kripto para analisti Twitter üzerinden paylaştığı grafiğinde aslında hem dip hem de zirve noktalarını doğru tespit eden bir grafik olduğunu ve bunun yakın zamanda çok sert bir hareket yaşanacağını gösterdiğini belirtti.

Ethereum’da Sert Çakılma Görülebilir

Analistin en alttaki tweet’inden de görülebileceği üzere, Ethereum fiyatı şu an için zirveyi görmüş olabilir. Yükselen takoz formasyonuna girildiğini belirten analist, bunun devamında düşüş yönlü bir ayrışma yaşandığını ve ikisinin de genellikle düşüşle sonuçlanan gelişmeler olduğunu vurguladı.

Cold Blooded Shiller açıklamasının devamında grafiğin her bir önemli zirveyi ve düşüşü doğru tespit ettiğini, şimdi ise görmezden gelinemeyecek bir düşüş sinyalinin ortaya çıktığını belirtti. Eğer analistin ETH/USD tahmini doğru çıkarsa fiyatın yeniden 150 dolar seviyelerine kadar düşmesi mümkün gözüküyor.

Geçtiğimiz günlerde görülen milyonlarca ETH’lik balina hareketi de bu düşüş öncesi bir  hazırlık olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar