X

Analist, Kritik Fiyat Seviyelerine İşaret Etti: Kripto Para Piyasasındaki Düşüş İvmesi Devam Edecek mi?

Kripto para analisti, piyasadaki son durumu değerlendirdi ve Bitcoin (BTC) adına yakın vadeli kritik fiyat seviyelerine işaret etti.
09:30
1 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para analisti Justin Bennet, yeni Youtube yayınında piyasadaki son durumu değerlendirdi. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) adına güncel teknik görünümü değerlendiren analist, yakın vadeli kritik fiyat seviyelerine işaret etti. Analist, kripto para piyasasındaki düşüş ivmesinin yakın vadede devam edebileceğini ifade ederken Bitcoin’in bir süre daha 20.000 dolar seviyelerinin altına seyredebileceğini savundu.

Analist, Güncel Teknik Görünümü Değerlendirdi

Yeni Youtube yayınında piyasadaki son durumu değerlendiren analist, güncel teknik görünümü değerlendirdi ve yakın vadeli kritik fiyat seviyelerine işaret etti. Analist, S&P 500 ile artan korelasyona dikkat çekti ve hisse senedi piyasalarındaki düşüşün devam etmesi durumunda kripto para piyasasındaki düşüş ivmesinin de hız kazanabileceğine yönelik düşüncelerini dile getirdi.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in bir süre daha 20.000 dolar fiyat seviyelerinin altında seyredebileceğini savunan analist, BTC adına yakın vadede 17.600 dolar seviyelerinin oldukça kritik olduğunu belirtti.

Kripto Para Piyasası Düşüşte

Günün erken saatlerinde volatilitesi yüksek fiyat hareketleri kaydeden Bitcoin (BTC), kaydettiği son düşüş yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 19.350 dolar seviyelerine geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’in yeniden 20.000 doların altına gerilemesinin ardından değer kayıplarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 1.050 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ayrıca kripto para piyasasının toplam değeri ise 907 milyar dolara geriledi. Öte yandan kripto para piyasasındaki yüksek volatilite de önemli ölçüde artış gösterdi. Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 336 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar