X


Analist Duyurdu: Bu Seviye Kırılırsa Ethereum’u (ETH) Kimse Durduramaz!

Ethereum (eth) 1.000 doları zorluyor!
19:20
3 Ocak 2021

Ethereum (ETH) fiyatı 800 dolar direncini kırdıktan sonra tam anlamıyla durmadan yükselmeye başladı. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 945 dolardan işlem görüyor ve son 7 gün içerisinde %48, son 24 saat içerisinde ise %22 yükseliş yakaladı.

Bitcoin Düşüyor, Ethereum Yükseliyor

Bitcoin fiyatının günlerdir ve neredeyse haftalardır bütün kripto para piyasasını egemenliği altına almasından sonra Ethereum’un yükselişe geçmesi beklenen bir olay olarak görülüyordu. Bitcoin’in piyasa hakimiyet payı 73 seviyelerine kadar yükseldikten sonra  gerilemeye başladı ve fiyatın 33.800 dolara kadar düşmesi ETH için beklenen fırsatı yarattı.

Ethereum fiyatı 800 dolar seviyesine ulaştıktan sonra yükselişine hız verdi. Önde gelen bir kripto para analisti ise Ethereum’un zaten kırdığı seviyeye dikkat çekerek bu noktadan sonra hiçbir şeyin toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimini durduramayacağını ifade etti.

Ethereum İçin Artık Durmak Yok

Analist Byzantine General, Ethereum fiyatının 920 dolar direncinden sonra inanılmaz bir yükseliş yaşayabileceğini belirtti. Bu noktanın kırılması ile ETH’yi durduracak hiçbir şey olmadığını belirten analist, yeni tahmini ile de bunun üzerine bir açıklama yaptı.

ETH/USD ile ETH/BTC işlem çiftinin Bitcoin fiyatı düşerken yükselişe geçtiğini belirten analist, bunun altcoin sezonunun başlangıcı olabileceğini vurguladı. Gerçekten de an itibarıyla birçok altcoin BTC paritesine karşı yükselişe geçti ve Bitcoin’in dominansı devamlı olarak düşüyor. Lider kripto para birimi bu seviyelerde konsolidasyon yaşar ve yatay seyre geçerse, Ethereum fiyatının tüm zamanların rekorunu tazelediğine şahit olabiliriz.

ETH İçin Yeni Hedef: 2.100 Dolar

Ethereum teknik analizine göre ise ETH fiyatı için 1.000 dolar kesinlikle kritik bi direnç konumunda. Ethereum eğer bu psikolojik direnç noktasını kırmayı başarır ve yükselişini sürdürürse analistlerin beklediği 1.300 dolar çok daha hızlı gelebilir. Tanınan bir başka kripto para analisti il Capo of Crypto da konu hakkında yaptığı açıklamada 800 doların artık direnç değil güçlü bir destek olduğunu belirtti.

Analistin çizdiği grafiğe bakıldığında ise fiyatın önce 1.000 doları, bunun davamında 1.300 doları ve son olarak 2.100 doları hedeflediği görülmekte. Ethereum fiyatı için 2.100 doların görülmesi, gerçek bir boğa koşusunun başlaması anlamına gelecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar