reklamı kapat

Analist, Bitcoin’in Düşüş Öncesi Çıkacağı Son Seviyeyi Açıkladı

Bitcoin'in (BTC) yükselişi devam edecek mi?
20:00
30 Mart 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 29 Mart tarihinde yaşadığı düşüş ile 6.000 dolar altına kadar gerilese de toparlanması uzun sürmedi. 30 Mart tarihi itibariyle yeniden yükselişe geçen BTC 6.000 doları da geçti ve bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 6.322 dolardan alıcı buluyor.

Bitcoin Fiyatının Yükselişi Nerede Sonlanacak?

Bitcoin’in bu yükselişi bazı yatırımcıları umutlandırsa da, önde gelen kripto para analistleri bunun bir tuzak olabileceğini vurguluyorlar ve insanları dikkatli olmaya çağırıyorlar. Kripto para analisti Crypto Michael, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada CME’nin vadeli Bitcoin sözleşmelerinin oluşturduğu bir fiyat boşluğu olduğunu ifade etti.

Analiste göre yükselişin temel sebebi bu ve ilk olarak bu fiyat boşluğunun kapanması gerekiyor. Bitcoin’in bu fiyat boşluğunu doldurmak için 6.400 ile 6.500 dolar seviyelerine kadar yükseleceğinin altını çizen analist, buradan sonra düşüş gelebileceğini ima etti.

Söz konusu CME vadeli işlem fiyatı ile Bitcoin’in spot piyasa fiyatı arasındaki farkın daha önce de fiyat yükselişlerine veya düşüşlerine neden olduğu görülmüştü. Bu da analistin tahmininde haklı olabileceği anlamına geliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun