X


Analist Açıkladı: Bu 5 Metaverse Coin 2022 Yılına Damga Vurabilir!

Piyasanın popüler kripto YouTube kanallarından CryptoStache 2022’de artış yaşayabilecek 5 altcoin’i takipçileriyle paylaşıyor.
13:35
14 Ocak 2022
Okuma Süresi: 4 Dakika

2022 yılının metaverse yılı olacağı düşünülüyor ve bu sebeple de metaverse tabanlı kripto para birimlerinin büyük artışlar elde edebileceği düşünülüyor. Bu noktada piyasanın popüler kripto YouTube kanallarından olan CryptoStache 2022 yılında büyük artış yaşayabileceğini düşündüğü 5 altcoin’i takipçileriyle paylaşıyor.

Vulcan Forged (PYR)

Analistin listesindeki ilk kripto para birimi Vulcan Forged (PYR). Vulcan Forged bir blockchain oyun stüdyosu ve NFT pazarı olarak tanımlanabilir. Vulcan Forged, VulcanVerse’in yapımcıları tarafından tasarlandı.

Yapılan açıklamalara göre Vulcan Farged, Ethereum ve Polygon üzerinde bulunan bir ürün. Oyun odaklı bir metaverse token olan PYR’nin yaratıcılarının deneyim sahibi olması ise özellikle dikkat çekiyor.

Oyuncular oyunda, daha sonra PYR’ye dönüştürülebilen LAVA token’larını kazanıyor. Buna ek olarak PYR’nin staking’i de bulunuyor. Analiste göre 2022 yılında PYR büyük bir benimsenme ve dolayısıyla artış yaşama potansiyeline sahip.

RFOX (RFOX)

Analist RFOX’un da 2022 yılında takip edilmesi gerektiğini düşünüyor. Rfox projesinin yerel kripto para birim olan RFOX da yine metaverse tabanlı bir kripto para olarak karşımıza çıkıyor.

RFOX ve RFOX Finance (VFOX) token’ları, bir arada çalışıyor. Yapılan açıklamlara göre RFOX, Binance Smart Chain ve WAX gibi çoklu zincirlerde bulunan ve gerçekten dijital ekonomilere odaklanan bir ürün. Proje, ticari ve bireysel odaklı metaverse olan RFOX kasalarını inşa ediyor. analiste göre projenin hem bireysel hem ticari metaverse’e odaklanıyor olması oldukça önemli.

Bunun yanında RFOX ve VFOX farklı şekillerde çalışıyor. RFOX bir yardımcı program token’ı iken VFOX, Rfox kasalarına özel bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor.

Axie Infinity (AXS)

Analistin bahsettiği üçüncü altcoin olan Axie Infinity (AXS), kısmen oyuncuların hakim olduğu ve blockchain tabanlı bir savaş oyunu olarak tanımlanabilir. Axie Infinity, bir milyondan fazla oyuncusuyla en popüler play to earn oyunlarından biri.

Platformda oyuncuların AXS alıp satabileceği bir NFT pazaryeri de bulunuyor. Ayrıca ROn adlı yeni token’ların toplanması için de AXS kullanılabiliyor. AXS halihazırda bilinen bir token ancak analist 2022 yılında AXS’in çok daha yüksek seviyeleri görebileceğini düşünüyor.

Mist (MIST)

Listedeki bir sonraki altcoin olan Mist (MIST), BSC’de bir NFT rol yapma oyunu olarak tanımlanıyor ve kullanıcılara herhangi bir aracı olmadan oyun içi varlıkları kolayca değiştirme olanağı sunuyor.

Mist ekibi, BSC’yi bir blok zinciri olarak tamamlayan ve birlik yoluyla inşa edilen tescilli bir oyun motoru inşa ediyor. Bu yüzden buna “Mist çerçevesi” diyorlar. Yapılan açıklamalara göre bu, yalnızca oyuna güç sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda platformdaki diğer oyunlara da güç verecek. Ayrıca böylece MIST token da oyuna dahil olacak. Analiste göre MIST token 2022 yılında yatırımcısının yüzünü güldürebilir.

TCGcoin (TCGCOIN)

Listedeki son metaverse altcoin TCG World (TCGCOIN). Binance Smart Chain’de yer alacak olan metaverse projesinin çoklu zincire geçme planlarının olması analistin ilgisini çekiyor. Analist TGC’nin şimdiye kadarki en büyük metaverse projelerinden olduğunu ifade ediyor ve kullanıcıların oyun içinde token kazanabileceğini belirtiyor.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre platform kullanıcılarına TCG World içinde madencilik yapabileceği ve farklı düğümlerden TCGCOIN kazanabileceği bir ekosistem sunuyor. Ayrıca analiste göre dikkat çeken ortaklıkları da var. Analist 2022 yılında TCGCOIN’de 10 kata kadar artış beklediğini ifade ediyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar