X

Altın Uzmanı Vurguladı: Bitcoin (BTC) Kısa Sürede Bu Seviyeyi Görecek!

Bitcoin fiyatı 20 kat artabilir mi?
17:15
25 Kasım 2020

Bitcoin (BTC) fiyatı oldukça hareketli bir 24 Kasım gününden sonra yeniden yükselişe geçti ve 19.300 doların üzerine çıktı. 24 Kasım tarihinde yıllık ve tüm zamanların rekorunu kırıp 19.600 doların üstüne çıkan BTC, bunun devamında ise 19.000 doların altına kadar inmiş ve ciddi bir düşüş yaşamıştı.

Bitcoin Önce Düştü, Sonra Yükselişe Geçti

BTC’nin bu düşüşü XRP, ETH ve neredeyse bütün altcoinleri etkileyerek kripto para sektörüne sert bir darbe vurdu. Ancak Bitocin bu darbeden hızlı bir şekilde toparlanıp yeniden kritik destek noktasının üstüne kadar çıkmayı başardı. Ünlü bir altın uzmanı ise Bitcoin fiyatının hala yolun başında olduğunu ve gerçek bir FOMO ile hayal bile edilemeyen seviyelerin görüleceğini düşünüyor.

btc

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Gold Bullion International yöneticisi ve kurucu ortağı Dan Tapiero, Bitcoin’in çok yakında altı haneli seviyelere çıkabileceğini vurguladı. Bu da en az 100.000 dolar seviyesinin aşılması anlamına geliyor. Tapiero, hem finansal piyasalarda hem de kripto para piyasalarında engin tecrübelere sahip olması ile biliniyor ve kendisinin bu tahmini oldukça önemli.

BTC Fiyatı 20 ile 30 Kat Artabilir

Tapiero, altın fiyatlarının  son zamanlarda düşüşe geçtiğini ve altın yatırımının gözden düştüğünü belirterek, Bitcoin’in bunun yerini alacak varlık olarak tanımladı. Lider kripto para biriminin altın fiyatına endeksli olduğunu vurgulayan uzman isim, beş yıl içerisinde ONS altın fiyatının 4.000 dolar olacağını düşünüyor. Bu da Tapiero’ya göre Bitcoin’e en az 20 kat, en fazla da 30 kat yükseliş getirebilir.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla BTC fiyatının 20 kat artması, 386.000 dolara denk gelmekte. 30 katlık bir artış ise yarım milyar doların üzerinde yani 579.000 dolara denk gelmekte. Böyle bir durumda Bitcoin’in 21 milyon arzı ile toplam piyasa değerini 12 trilyon doların üzerine çıkartması söz konusu.

Kısa sürede %600 Artış

Bitcoin, Mart ayından bu yana değerini %600’ün üzerinde çıkarttı ve hala da çıkartmaya devam ediyor. Daha önce 2017 yılında da Bitcoin fiyatı hakkında bunun gibi iddialar ortaya atılmış ve hiçbirinin gerçeği yansıtmadığı vurgulanmıştı. Ancak BTC, 1.000 doların altından başladığı rallisini 20.000 dolara kadar çıkartarak zoru başardı. BTC’nin 20 veya 30 kat artması şu an kulağa yine çok uçuk gelse de bunun gerçekleşeceği ihtimali de göz önüne alınmalı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar