X


Altcoin’lerde Son Durum Ne? Ethereum (ETH), Avalanche (AVAX), Decentraland (MANA), Shiba Inu (SHIB)

Bitcoin 39.000 dolar sınırında işlem görmeye devam ediyor. Peki Bitcoin bu seviyelerde seyrederken Ethereum, Avax, Mana ve Shiba Inu'da son durum ne?
18:30
4 Mayıs 2022
Altcoin'lerde Son Durum Ne? Ethereum (ETH), Avalanche (AVAX), Decentraland (MANA), Shiba Inu (SHIB)
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasası volatil hareketlerine devam ederken lider kripto para birimi Bitcoin 39.000 dolar sınırında işlem görmeye devam ediyor. Peki Bitcoin bu seviyelerde seyrederken Ethereum, Avax, Mana ve Shiba Inu‘da son durum ne?

Ethereum (ETH) Yeşil Yaktı

Lider kripto para birimi Bitcoin 39.000 dolar seviyelerinde hareket etmeye devam ederken altcoin‘lerde de volatil fiyat hareketleri kaydediliyor. Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), geçtiğimiz hafta içerisinde sert bir düşüş yaşadı ve 2.730 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Daha sonra bu bölgeden yukarı yönlü bir hareket başlatan Ethereum, 2.870 dolara kadar yükselmeyi başardı. Popüler altcoin bir süredir bu bölgede işlem görmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’de sert bir düşüş yaşanmasıyla birlikte ETH‘da da düşüş gözlemlendi ve fiyat yeniden 2.760 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Ancak FED’in toplantısının yaklaşmasıyla birlikte BTC ve kripto para piyasasının geri kalanında yukarı yönlü bir ivmelenme oluştu. Bu ivme ile birlikte Ethereum yeniden 2.800 doların üzerine yükseldi.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla Ethereum (ETH), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %1.14’lük bir artışla 2.855 dolar seviyesinden alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Avax, Mana ve Shiba’da Son Durum Ne?

Piyasa değeri bakımından 13. en büyük kripto para birimi olan Avalanche‘a (AVAX) baktığımızda, popüler altcoin piyasada yeşil yakan kripto para birimleri arasında yer alıyor.

Öyle ki popüler altcoin, hafta içerisinde 56 dolara kadar geriledikten sonra yeniden artışa geçti ve 62.05 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla ise AVAX, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %0.84’lük bir artışla 61.04 dolar seviyesinden alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Öte yandan Decentraland (MANA), Ethereum ve Avalanche’ın aksine kırmızı bölgede kalıyor. Popüler altcoin geçtiğimiz hafta içerisinde yaşanan düşüşün etkisinden kurtulabilmiş değil.

Öyle ki Mana, hafta içerisinde 1.36 dolar seviyesine kadar gerilerken, içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %1.54’lük bir düşüşle 1.51 dolar seviyesinden alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Son olarak popüler şaka para birimi Shiba Inu‘ya baktığımızda, SHIB’inde Mana ile birlikte kırmızıda işlem gören kripto para birimleri arasında yer aldığı görülüyor.

En büyük ikinci şaka para birimi olan Shiba Inu, 1 Mayıs’ta sert bir düşüş yaşadı ve şu anda bu düşüşün yaralarını sarmaya çalışıyor. Meme coin, 1 Mayıs itibarıyla 0.000021 dolar seviyelerinde işlem görürken ani bir düşüşle birlikte 0.0000188 dolara kadar geriledi.

Daha sonra bir miktar toparlanmayı başaran SHIB, içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %1.14’lük bir artışla 2.855 dolar seviyesinden alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar