X


Altcoin’lerde Son Durum: Ethereum (ETH), Decentraland (MANA), Avalanche (AVAX) ve Ripple (XRP)

Kripto para birimleri volatil hareketler sergilemeye devam ediyor. İşte ETH, MANA, AVAX ve XRP'de son durum.
09:30
2 Aralık 2021
Altcoin'lerde Son Durum: Ethereum (ETH), Decentraland (MANA), Avalanche (AVAX) ve Ripple (XRP)

Kripto para piyasası uzun bir süredir volatil hareketler sergilemeye devam ediyor. Öyle ki lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz gün 59.000 dolar seviyesine kadar yükselirken daha sonra yeniden 56.000 dolar seviyelerine kadar geriledi. Dolayısıyla Bitcoin’deki bu fiyat hareketleri altcoin’leri de etkiledi. İşte ETH, MANA, AVAX ve XRP‘de son durum.

Ethereum (ETH)

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), bir süredir yükseliş trendini koruyor. Amiral gemisi kripto para birimi geçtiğimiz günlerde 4.780 dolar seviyesini test etti ancak başarılı olamadı.

Ethereum‘da bu kritik seviyenin kırılması 5.000 dolar için kapıları aralayabilir. Daha sonrasında Ethereum, 5.000 dolar geride bırakır ve bu seviyenin üzerinde tutunmayı başarırsa fiyat 5.200 dolar seviyelerine doğru yükselebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla lider altcoin Ethereum, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %3.73’lük bir düşüşle 4.537 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Decentraland (MANA)

Son dönemin popüler kripto para birimleri arasında olan ve adını sıklıkla duyduğumuz bir diğer altcoin MANA‘ya bakacak olursak, Decentraland fiyatı, 1 Ocak 2021’den bu yana %7,766 gibi şaşırtıcı bir artışla 2021’in en büyük sürprizi oldu.

Öyle ki popüler altcoin geçtiğimiz hafta inanılmaz bir artış yakaladı ve 5.79 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi. Ancak MANA yakaladığı bu artışın ardından yeniden düşüşe geçti.

Şu anki zaman ve fiyat koşulları Decentraland için düşüş eğiliminde olsa da, genel eğilim yükselişini koruyor. Bu nedenle, 5,00 dolar değerinin üzerindeki bir kapanış, 7,00 dolar aralığına doğru daha fazla artışı tetikleyebilir.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla popüler altcoin, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %3.24’lük bir düşüşle 4.42 dolar seviyesine işlem görüyor.

Avalanche (AVAX)

Piyasa değeri bakımından en büyük 11. kripto para birimi olan Avalanche (AVAX), son dönemin popüler kripto para birimleri arasında yer alıyor. AVAX’a baktığımızda, popüler altcoin geçtiğimizi haftalarda inanılmaz bir artış başlattı ve tüm zamanların en yüksek seviyesini güncelledi.

Ancak kripto para piyasasında ve Bitcoin’de yaşanan sert düşüşler AVAX fiyatını da etkiledi. Öyle ki fiyat düşüşle birlikte 115 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Avalanche (AVAX), 30 Kasım’da boğalar ve ayılar arasındaki belirsizliği gösteren bir Doji şamdan deseni oluşturdu. Boğaların fiyatı yükseltmesiyle bu kararsızlık 1 Aralık’ta tersine döndü.

AVAX/USDT paritesinin %61.8 Fibonacci düzeltme seviyesinde 129.26 dolar seviyesinde sert dirençle karşılaşması muhtemel. Fiyat bu direnç seviyesinde başarılı olamazsa, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın (110 $) altına çekmek için bir girişimde daha bulunacaklar.

Ayılar bu bölgede kontrolü tekrar ele alırsa, parite 100 dolardan psikolojik seviyeye gerileyebilir. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanma, kısa vadeli trendde bir değişikliğe işaret edebilir.

Aksine, boğalar fiyatı 129.26 doların üzerine çıkarsa parite 137.06 dolara yükselebilir ve ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi 147 dolara meydan okuyabilir.

AVAX içeriğin hazırlandığı sırada CMC verilerine göre son 24 saatte %6.75’lik bir düşüşle 117 dolar seviyesinde hareket ediyor.

Ripple (XRP)

Son olarak Ripple’a (XRP) baktığımızda, popüler altcoin kripto para piyasasında yaşanan son düşüşten kurtulamamış gibi görünüyor. Öyle ki XRP piyasada yaşanan sert düşüşle birlikte 1 doların altına geriledi ve büyük bir değer kaybı yaşadı.

Piyasada zaman zaman yaşanan artışlarla birlikte XRP 1 doların üzerine yükseldi ancak burada tutunmayı başaramadı.

Fiyat psikolojik seviyeye 1 dolara yakın tutunursa, boğalar genel bariyeri aşmak için bir girişimde daha bulunacaklar. Hareketli ortalamaların üzerinde bir kırılma ve kapanış, XRP/USDT paritesinin 0,85 ile 1,41 dolar arasında sıkışıp kalabileceğine işaret edebilir.

Ancak tam tersi durumda eğer fiyat mevcut seviyeden düşerse, trader’ların genel direnç seviyelerine yakın rallilerde satış yaptığı anlamına gelir. Satış bir ara vererek hızlanabilir ve 0,85 doların altında kapanabilir. Parite daha sonra 0,70 dolara kayabilir.

Popüler altcoin CoinMarketCap verilerine göre şu anda %3’lük bir düşüşle 0.9745 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar