reklamı kapat

Altcoin’ler Bitcoin’i (BTC) Geçti! Boğa Geldi Mi?

Bitcoin (BTC) yerinde sayarken altcoin'ler yükselişe devam ediyor.
10:00
13 Şubat 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) 10.000 dolar üzerine çıkması, belki de birçok analistin belirttiği gibi boğa koşusunu başlatmış olabilir.

Önde gelen altcoin’lerin yanı sıra, küçük piyasa hacmine sahip birçok diğer kripto para birimi de beklenmeyen yükselişler yaşamaya başladı. Bu da bize 2017 yılında yaşanan boğa koşusunu hatırlatıyor. O tarihlerde adı bile bilinmeyen birçok kripto para birimi ani yükselişler yaşamıştı. Bunun sebebinin yine daha fazla Bitcoin almak isteyen yatırımcılardan geçtiği biliniyor.

Düşük Hacimli Altcoin’ler Neden Artıyor?

Özellikle balinalar düşük hacme yani dolayısıyla düşük likiditeye sahip altcoin’lerin fiyatını bir anda şişirerek, bunların BTC karşısındaki değerini de arttırıyorlar. Az likiditeye sahip coin’lerle pump yapmanın çok daha kolay olduğu gerçeği, direkt BTC almak yerine bu yolla BTC almayı çok daha avantajlı kılıyor. Bu da boğa öncesi görülen klasik bir altcoin sezonuna işaret etmekte.

Şu an için top 10 içerisindeki mevcut piyasa lideri %25 üzeri yükselişi ile Tezos (XTZ) olarak gözükse de, Ripple (XRP), Ethereum (ETH) ve Binance Coin (BNB) gibi kripto para birimlerinin de %10 üzeri yükseliş yakaladığı görülmekte.

Eğer piyasa bütün dengeleri altüst edecek sert bir haber almazsa, bu sefer gerçekten de iki yıllık bekleyiş sona ermiş ve boğa gelmiş olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.