Altcoin’de Yakım Çılgınlığı! 52 Milyon Token’ı Göz Kırpmadan Yaktılar! Yatırımcı Fiyata Dikkat Etsin!

Terra Classic için kritik bir oylama gerçekleşirken bir yandan da gelen yakım haberleri yatırımcıyı umutlandıracak cinsten olmaya devam ediyor.
21:35
7 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Terra Luna Classic topluluğu şu anda geliştirici Tobias “Zaradar” Anderson’ın Joint L1 Task Force geliştirici grubundan çıkarılmasına yönelik bir teklifi oyluyor. Bu arada, doğrulayıcılar ve projeler büyük miktarlarda LUNC token’ı yakmaya devam ederek toplam yakma miktarını 50 milyar sınırına yaklaştırdı.

Zaradar’ı Çıkarma Teklifi

11383 sayılı teklif yani Zaradar’ın 2. çeyrekte L1’den çıkarılması önerisi geçtiğimiz günlerde oylamaya sunuldu. Öneri, çekirdek geliştiricilerden biri olan Tobias “Zaradar” Anderson’ın Ortak L1 görev gücünden çıkarılmasını amaçlıyor.

Öneri, Zaradar’ın ortak L1 görev gücünde yer almasının Terra Luna Classic zincirine fayda sağlamadığını ve 2. çeyrekte başka bir oluşumla değiştirilmesi gerektiğini iddia ediyor. Ayrıca, zincir üzerinde çalışmanın sadece kodlama becerisi değil profesyonellik gerektirdiği de iddia ediliyor.

Terra Classic canlandırma yol haritasının arkasındaki kilit kişilerden biri olan Alex Forshaw şunları söyledi:

Zaradar kişilik kültüne her şeyden çok değer veriyor, özellikle de topluluğu eğitmeye ve topluluğu yönetmeye uygun değil Ed geçici bir izinde ve o kadar uzun süre (9 ay kadar) ortalıkta olmayacak.

Tobias Anderson teklifte yer alan ifadeleri reddederek yanıt verdi ve LUNC gelişmeleri üzerinde çalışmaya devam edecek. Classy Crypto teklifi olgunlaşmamış bir düşünce olarak nitelendirirken, LUNC DAO konu hakkında bu en acınası yaklaşım yorumunu yaptı.

Şu ana kadar teklif %56,74 hayır ve %42,88 veto ile hayır oyu aldı. Bu da Terra Luna Classic topluluğunun Zaradar’ı desteklediğini gösteriyor. LUNC DAO, TCB @THORmaximalist, Classy’s Sphere, CryptoKing Burn And Build, lunc_nymph ve diğerleri dahil olmak üzere doğrulayıcılar teklife karşı oy kullandı.

52 Milyon Terra Classic Yakıldı

Bu arada, Terra Luna Classic topluluğunun toplam LUNC yakımı yaklaşık 50 milyara ulaştı. Cremation Coin 52 milyon LUNC token’ı yaktı ve toplam yakım 93 milyonun üzerine çıktı. Binance kısa süre önce 8,85 milyar adet LUNC token yakarak LUNC yakma mekanizmasını geri getirdiğini belirtmişti.

Bunun yanı sıra fiyat incelendiğinde ise fiyatın umutlanan 1 dolar seviyesinden çok ama çok uzak olduğunu belirtmekte fayda var. 24 saatlik fiyat grafiği incelendiğinde altcoin’in değerinin yazım saati itibariyle %2.2 oranında düştüğü ve 0.0001433 dolar seviyesinde işlemde olduğu verilerde görülmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar