X


Altcoin Projesinin Kurucusu Ponzi Şemasına Karıştı

TenX kurucularından Julian Hosp'un ismi bir Ponzi şemasında geçiyor.
22:00
10 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

“TenX kurucularından Julian Hosp’un itibari öyle görünüyor ki bir hayli lekelenecek. Yayımlanan bir video’da Hosp, birçok Avrupa ülkesinde Ponzi şeması olarak tanımlanan Avusturyalı şirket Lyoness’la ilişkilendiriliyor.

Video’da Hosp yaptığı “online workshop” tarzı sunumla şemaya girmek için atılması gereken adımları ve nasıl daha fazla müşteri çekileceğini anlatıyor.

Sakın unutmayın, bu işin aslı %100 gerçeği söylemek değil. Bu kılavuzu takip ederek şu an hayal edemeyeceğiniz kadar gelir elde edebilirsiniz.

Video’da Hosp’un en az 1000 kişiyle irtibata geçtiğine değiniliyor. Hosp’un Lyoness’taki pozisyonu tam olarak belirtilmese de piramidin üst seviyelerinde olduğu anlaşılıyor. Sunumda 3. seviyeye ulaşmak için 13 yeni aktif üyenin sisteme kazandırılması gerektiği belirtiliyor.

Hosp bu projeden sonra Toby Hoenisch ve Paul Kittiwongsunthorn’la birlikte TenX’i kurdu. TenX projesi düzenlediği ICO’da 80 milyon dolar yatırımı aşarak büyük popülariteye ulaştı.

TenX, kullanıcılarının “her zaman her yerde” kripto cüzdanları ve Visa debit kartları arasında bağlantı kurmak suretiyle kripto paralarla ödeme yapabileceğini iddia ediyor. Ancak şu ana dek kart çok az kişinin eline geçti ve yeni müşterilerin bekleme listesine katılması gerekiyor. Şeffaflığın olmayışı, kullanıcıların ve yatırımcıların projeye olan inancını her geçen gün daha çok yitirmesine sebep oluyor.

Öte yandan Julian Hosp kişisel Twitter hesabından Lyoness’a katıldığını kabul etti ve bu olaydan “ders çıkardığını” ekledi. TenX’ten ise henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar