f Altcoin Kralında Kırmızı Bayrak! Büyük Düşüş Tehlikesi Altında! › COINTURK

Altcoin Kralında Kırmızı Bayrak! Büyük Düşüş Tehlikesi Altında!

Özet

  • Kripto para analisti Ali Martinez'e göre Ethereum'un (ETH) fiyatı bin 200 dolara kadar düşebilir.

  • Yatırımcı sayısındaki sınırlılık ve düşen ilgi beklenen bu potansiyel düşüşü destekliyor.

  • Ethereum'un fiyatının özellikle bin 600 dolar eşiğinin altına düşmesi yüzde 37 ila 45 arasında bir düşüşün tetikleyicisi olabilir.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
11:01
7 Eylül 2023

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para ve aynı zamanda en büyük altcoin olan Ethereum (ETH), analistlerin mevcut fiyat seviyeleriyle ilgili endişelerini dile getiriyor olmasıyla kayda değer bir düşüşün eşiğinde olabilir. Yakından takip edilen kripto para analisti Ali Martinez‘e göre altcoin kralı ETH çoğu kripto parayı etkileyen piyasa genelindeki satış baskısına karşı güç gösterebilecek durumda değil ve bu altcoin’in yatırımcıları için büyük bir riske işaret ediyor.

Ethereum’un Fiyatı Kritik Noktada

Kripto para analisti Ali Martinez, Ethereum’un bin 680 dolarlık işlem fiyatının potansiyel olarak bin 200 dolara doğru bir düşüşün önünü açabileceğine işaret ederek bu durumdan endişe duyulması gerektiğinin altını çizerek “Ethereum’un fiyatının bin 680 doların altına düşmesi bin 200 dolara varan bir düşüşün önünü açabilecek önemli bir endişe kaynağıdır” yorumu yaptı.

Martinez, kripto veri ve analiz platformu IntoTheBlock‘tan aldığı verilere atıfta bulunarak bin 285 dolar ile bin 681 dolar aralığında Ethereum satın alan cüzdan adreslerinin sayısının oldukça sınırlı olduğuna vurgu yaptı. Yatırımcı sayısındaki bu sınırlılık mevcut fiyat seviyelerinde düşen yatırımcı ilgisi göz önüne alındığında potansiyel bin 200 dolara varan bir düşüşe işaret ediyor.

Analistin açıklaması, Ethereum’un fiyatını bu kritik seviyenin üzerinde tutmak için mücadele ettiğine tanık olan hakim piyasa duyarlılığı ile uyumlu duruyor. Martinez bundan önce ETH‘nin bin dolara kadar düşebileceğine dikkat çekerek altcoin kralının yatırımcılarını uyarmış ve bin 600 dolar ile bin 550 doların önemli bir destek bölgesi olduğunu belirtmişti.

Martinez, bu önemli destek bölgesinin aşağı yönde kırılmasının ETH için önemli ölçüde aşağı yönlü kırılganlıklara neden olabileceği ve potansiyel olarak yüzde 37 ile yüzde 45 arasında değişen kayda değer oranda bir düşüşün fitilini ateşlemesini bekliyor. CoinMarketCap verilerine göre ETH’nin fiyatı son 24 saatte yüzde 0,43 yükselişle bin 635 dolardan işlem görüyor.

Zarardaki ETH Yatırımcılarının Yüzdesi Giderek Artıyor

Martinez gibi Ethereum’un fiyatında düşüş bekleyen yatırımcıların bu endişelerine katkıda bulunan bir diğer önemli bir faktör ise şu anda pozisyonu zararda olan Ethereum yatırımcılarılarının yüzdesinin sürekli artıyor oluşu. Kripto analiz platformu IntoThe Block’un sağladığı veriler, zararda olan Ethereum yatırımcılarının yüzdesinin Temmuz başında yaklaşık yüzde 27’den 4 Eylül itibariyle çarpıcı bir şekilde yüzde 44,2’ye yükseldiğini ortaya koyuyor. Bu, ayı piyasasının başlangıcından bu yana görülen en yüksek seviye ve bir önceki zirve noktası yaklaşık yüzde 50 seviyesinde bulunuyor.

Zarardaki Ethereum yatırımcılarının sayısındaki bu önemli artış, piyasanın genel sağlığı ve düşüş trendinin yükseliş trendine dönme noktasına yakın olup olunmadığı konusunda soru işaretlerine neden oluyor. Tarihsel olarak, yatırımcılarının önemli bir kısmı zararda olmasının panik satışlarını tetiklediği ve fiyatı daha aşağı çektiği bilinmektedir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI