Alarmlar Çalıyor Fiyat Katlanmak Üzere! Balinalar Gözüne Bu Altcoini Kestirdi!

Balinalar yükselişten önce yaptıkları şeyi bu kripto parada yapmaya başladı. Diğer veri ise tüm altcoinleri ilgilendiriyor.
20:17
27 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçmişte benzer balina hareketleri birçok altcoinde trend dönüşüne işaret ettiği için fiyatta ciddi dalgalanma görülebilir. Bitcoin cephesinde henüz bir zirve işaretlenmiş değil. Ancak hem alıcı hem de satıcılar ürkekliğini koruduğu için volatilite artmaya da devam ediyor. Peki hangi altcoinde balinalar alarm veriyor? Bu verileri nasıl yorumlamalıyız?

Maker (MKR)

Blockchain analiz şirketi Santiment’e göre, Ethereum (ETH) üzerine inşa edilmiş Maker (MKR) büyük bir fiyat dalgalanmasının eşiğinde olabilir. Santiment stablecoin tabanlı kredileri güçlendirmek için akıllı sözleşmeler kullanan köklü bir merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü olan Maker’ın üç aydan uzun bir süredir balinaların dev ilgisiyle karşı karşıya olduğunu yazdı.

“Maker birkaç saat önce son üç ayın en büyük balina hareketini gerçekleştirdi. 24.331 MKR (17,4 milyon $) bir balina adresine taşındı ve ardından aynı büyüklükte bir hamle daha yapıldı. Düşüş dönemlerinde, bunun gibi büyük hamleler genellikle geri dönüşlerle ilişkilendirilir.”

Altcoinler Yükselecek Mi?

Santiment, kripto piyasalarında başka bir yükseliş işaretinin yanıp söndüğünü söylüyor. Firmaya göre, hareketsiz TrueUSD (TUSD) coinleri, stablecoin’in kripto borsalarındaki arzı yaklaşık iki yılın en yüksek seviyesine ulaştığı için aniden hareketleniyor. Santiment, stabilcoinlerdeki bu tür ani hareketlerin genellikle kripto piyasaları için iyiye işaret olduğunu söylüyor.

“TrueUSD, 22 Haziran 2021’den bu yana ilk kez, daha önce hareketsiz olan coinlerin borsalara taşınarak borsa arzını %73’e çıkardığını gördü. Genellikle, stablecoinlerin borsalara taşınması alım gücünün arttığını ve kripto için iyi bir işaret olduğunu gösterir.”

Santiment ayrıca Bitcoin (BTC) ve Ethereum yatırımcılarının son birkaç gündür pozisyonlarını zararla kapattıklarını ve bu eğilimin genellikle bir piyasa dibinden önce geldiğini belirtiyor.

“Bitcoin ve Ethereum’un her ikisinde de bu hafta kârdan çok zararla satış yapan traderlar var. 2023’te şimdiye kadar böyle bir hafta yaşanmadı. Tarihsel olarak, kalabalık pozisyonlarından daha sık zararla çıktığında, diplerin oluşması daha olasıdır.”

Birçok yatırımcı son gelen enflasyon, istihdam verilerinin ve düzenleyici baskının ortasında daha fazla düşüş beklediği için risklerini azaltıyor. Ancak kripto paralar Santiment’in de yazdığı gibi sürprizleri sever ve bu şekilde dışarı çıkan yatırımcılar arttıkça dipten dönüş ihtimali de güçlenir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar