Alanındaki En Büyük Altcoin Artık Kırılıma Hazırlanıyor! Dip veya Ralli!

En büyük kripto paralar arasında yer alıyor. İlerleyen saatlerde çift haneli hareketler görülebilir.
19:20
1 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasa değerine göre kendi alanındaki en büyük kripto para büyük bir harekete hazırlanıyor. Çift haneli satış veya ralli olabilir. Kripto para piyasaların artan volatilite birçok altcoinin her iki yöne çift haneli hareketler yapmasına sebep oldu. Peki yatırımcılar hangi seviyeleri izlemeli? Popüler altcoinin ralliye başlaması için hangi bölgenin üzerine tırmanması gerekiyor?

ApeCoin (APE)

Devam eden toparlanma rallisi APE fiyatını 7,23 dolar direncine kadar taşıdı. Ancak fiyat bu bölgede kalıcı olmadığı için geri çekildi. APE yazı hazırlandığı sırada 7 dolardan alıcı buluyor. Son 4 gündür 7,23 doları aşamayan APE için artık geri dönüş vakti geldi mi? APE 3,09 dolara düştükten sonra piyasanın genel pozitif havasıyla tam bir toparlanma yaşadı. İyileşen piyasa duyarlılığının ortasında, fiyat hareketi birden fazla direnç seviyesini devirdi ve geçen aydan bu yana sürekli bir ralli gösterdi.

Yaklaşık %138 büyüyen APE fiyatı 7,23 dolar seviyesinde durdu. Birkaç girişimde bulunmasına rağmen direnci aşamayan APE için yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor.

ApeCoin (APE) Yükselir Mi?

Bu başarısız denemeler, yükseliş momentumunun tükendiğini ima ediyor ve fiyat, toparlanma rallisine devam etmeden önce önemli bir düzeltmeye tanık olabilir. Kritik destek seviyesi ise 6,63 dolar seviyesindedir. Bu nedenle, satıcılar altcoini 6,63 dolar desteğinin altına çekerse, yatırımcılar 5,52 dolara kadar %17’lik bir düşüş görebilir. Bu desteğin de kaybedildiği senaryoda yükseliş momentumundaki zayıflık teyit edilecek ardından satıcılar 4,14 dolar desteğine kadar düşüş hedefleyecektir.

Olumlu senaryodan bahsedecek olursak. APE fiyatı 7,23 dolar direncinin üzerinde kapanışlar yapmayı başarırsa yaklaşık %30’luk bir toparlanma görebiliriz. Bu durumda ApeCoin (APE) 9,18 dolar bölgesinde yeni bir kırılma hedefler.

Düşen 100 DMA hattı APE fiyatına yaklaşıyor, yatırımcılar üzerinde ek satış baskısı yaratacaktır. Diğer taraftan, kısa vadeli toparlanma, 20 DMA’nın dinamik desteği tarafından yönetiliyor. Direnç seviyeleri 7,23 ve 8 nihai hedef ise 9,18 dolardır. Destek bölgeleri ise 6,63 ve 5,2 dolarda bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar