Reklam

Alanındaki En Büyük Altcoin Alarm Veriyor!

Piyasa değerine göre alanında onun önünde bir rakibi yok. Ancak kısa vadede yatırımcıları daha fazla kayıp bekliyor olabilir.
22:16
29 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kendi alanında piyasa değerine göre birinci olan popüler kripto para için düşüş alarmı verildi. Peki hangi seviyelere düşebilir? Kripto para yatırımcıları çarşamba günü akşam gelen FED açıklamalarının ardından piyasalar yükselişe geçmişti. Ancak şimdilik alıcılardaki coşku azalmış görünüyor. En büyük altcoinlerden biri yeniden düşüşe geçebilir. İşte detaylar.

ApeCoin (APE)

Piyasa değerine göre en büyük metaverse altcoin olan APE yazı hazırlandığı sırada 2,06 milyar dolarlık değeriyle tahtını koruyor. Haftalık bazda %2,54 artan APE fiyatı şimdilik 6,7 dolarda ve %3,89 kayıpla devam ediyor. Alıcılar fiyatı önemli ölçüde yukarı çektikten sonra kazanımları koruyamadı. Hacimli satışların ardından en büyük metaverse altcoin düşüşüne devam ediyor.

Günlük grafikte Apecoin olası fiyat düzeltmesine hazırlanıyor. Şu anda fiyat, 4,19 dolardan başlayan %0,23 Fibonacci geri çekilme seviyesinin yakınında destek buldu. Bununla birlikte, desteği kırma ve daha derin bir dip yapma şansı yüksek görünüyor. İlk olarak, önceki seansta bir ‘Doji’ mum çubuğunun oluşumu, ardından kırmızı bir mum çubuğu. Formasyon, APE yatırımcıların satış eğilimine işaret ediyor.

ApeCoin (APE) Grafik Yorum

19 Temmuz’dan bu yana düşüş eğilimi gösteren RSI ayrışması, 6,02 dolara yerleştirilen %0,38 Fibonacci geri çekilme seviyesine doğru daha derin bir düzeltmenin sinyallerini veriyor. Ancak APE fiyatı yeniden 6,85 doların üzerine tırmanabilirse 7,19 dolar direnci yeniden test edilebilir.

Dört saatlik zaman diliminde Fiyat, yükseliş eğilimini gösteren daha yüksek zirveler ve daha yüksek düşüşler yapıyor. Ancak üst taraftaki yapı şimdi zayıflıyor ve çift tepe yapıyor. RSI ve MACD, dört saatlik grafikte yükselişin tersine dönebileceğini gösteriyor. Kısa vadede Bitcoin kayıplarını sürdürürse APE yatırımcıları 5,5 dolara kadar düşüş görebilir.

Uzun vadede birçok yatırımcı ApeCoin’in metaverse hedeflerine ulaşarak daha fazla büyümesini bekliyor. Geçtiğimiz günlerde kendi metaverse projesi için bir demo yayınlanmış ve yoğun ilgi görmüştü.

En büyük üç metaverse altcoin arasında haftanın kazananı MANA oldu. Yazı hazırlandığı sırada 0,97 dolardan alıcı bulan Decentraland (MANA) haftalıkta %4,4 kazanç elde etti. Üçüncü en büyük metaverse altcoin olan SAND ise son 7 günde %1,61 düştü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar