reklamı kapat

Adam Back: “Bitcoin Beş Yıl İçinde 300.00 Dolar Olacak!”

Adam Back enflasyon sebebiyle BTC'nin 5 yıl içinde 300.000 dolar olacağına inanıyor.
10:00
3 Haziran 2020

Blockstream’in CEO’su Adam Back, hükümetlerin sürekli para basmasının yatırımcıları Bitcoin’e yönlendireceğini ve fiyatı beş yıl içinde 300.000 dolara çıkaracağını ifade ediyor. Back, Bloomberg’e verdiği röportaj sırasında Bitcoin fiyatının nasıl bu kadar yükseleceğini ana hatlarıyla açıkladı.

Kurumsala İhtiyaç Yok Mu?

Back, yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in sıradaki boğa koşusuna başlaması için kurumsal yatırımlara ihtiyaç olmayabileceğini dile getirdi. Back konuyla ilgili olarak, “Mevcut ortam daha fazla kişinin ekonomik olarak korunmayı düşünmesine neden olduğu için Bitcoin’in buna ek olarak kurumsal açıdan benimsenmeye ihtiyacı kalmayabilir. Ayrıca Bitcoin, dünyada çok fazla paranın basıldığı bu dönemde değerini koruyor.” ifadelerini kullandı.

Bunların yanında madencilik ile çıkardığı BTC’leri fiyat artış beklentisi ile elinde tutan Back, Bitcoin’in lehine olan bazı durumların oluştuğunu da ifade ediyor. Back’e göre evden çalışan insan sayısının artması ve aşırı değerli tahviller ve gayrimenkul yatırımları sebebiyle getiri elde etmenin zorlaşması bu durumda arasında sayılabilir. Back bu konuyu, “İnsanların paranın değerini düşünmesine ve parayı korumanın yollarını aramasına neden oluyor. Verim elde etmek için zor bir ortam.” sözleri ile açıkladı.

Kurumsalın Yaklaşımı

Günümüzde madencilikle çıkarılan Bitcoin’lerin çoğunluğunu satın alan kurumsal yatırım fonu Grayscale Investments’tan övgü ile bahseden Back, geçen hafta Goldman Sachs’in yatırımcılarına yaptığı çağrıyı da “birçok büyük oyuncunun asıl olayı anlamadığı” şeklinde yorumladı. Ancak Back’e göre, bu durum halihazırda kripto para ekosisteminde para kazanmanın bir yolu olabilir.

Bunlarla beraber Back, 10 yıl içinde enflasyon sebebiyle 1 doların değerinin 10 sent’e düşebileceğini ifade etti. Enflasyonda yaşanabilecek bu büyük artışı göz önünde bulunduran Back 5 yıl içinde BTC’nin 300.000 doları görme potansiyeli olduğunu dile getirdi.

Tüm bunların yanında son röportajında da Back daha önce defalarca olduğu gibi bir kez daha Satoshi Nakamoto olmadığını dile getirdi. Ayrıca Back, Satoshi’nin kimliğinin gizli kalması gerektiğinin de altını çizdi.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.