X

ABD’li Başkandan Dikkat Çeken Bitcoin (BTC) Çağrısı

Miami belediye başkanı Bitcoin'i savundu.
13:22
25 Aralık 2020

ABD Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, kripto para sektörüne göz kırpan isimlerden birisi oldu. Suarez, kurumsal yatırımcılardan sonra kamu görevlilerinin ve halkın seçtiği önemli isimlerin de kripto para yatırımı yaptığını net bir şekilde ortaya koydu.

Bitcoin Yılın En Stabil Varlığı

Perşembe günü Twitter üzerinden bir dizi açıklama yapan Suarez, lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) “oldukça dengesiz bir yılda stabil bir yatırım” olarak tanımladı. Bitcoin gerçekten de 2020 yılında 3.500 dolar seviyelerinden 24.000 dolara kadar yükselerek bütün dünyanın ilgisini çekmeyi başardı. Lider kripto para biriminin kısa sürede böylesine hızlı artış elde etmesi bütün dünyasının ilgisini çekmekten öte, kurumsal yatırımcıların paralarını buraya aktarmasını sağladı.

Miami Belediye Başkanı Suarez de bunun hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin’in şu an bir başarı hikayesi olarak anlatıldığını ve her gün daha fazla yatırımcının buna yatırım yapmaya başlayacağını belirtti. Suarez, şu an için Bitcoin ile ilgili birkaç kişiyi takip etmeye başladığını ve ünlü milyarder Tyler Winklevoss ile Anthony Pompliano’yu radarına aldığını belirtti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Suarez, Kripto Para Fenomenleri İle Görüşecek

Suarez’in çağrısına anında yanıt geldi ve hem Gemini kripto para borsasının kurucu ortağı hem de Anthony Pompliano, Miami’nin Bitcoin konusunda önemli adımlar atmaya başlayacağını düşündüklerini vurguladı. Miami Belediye Başkanı buna ek olarak 24 Aralık tarihinde şehrinin blockchain tabanlı bütün yenilikleri gözden geçirdiğini belirtti.

Miami’nin kripto para odaklı ilk yerel yönetime sahip olabileceği belirtiliyor ve bunun getirileri tahmin edilebileceği gibi oldukça fazla. Suarez konu hakkında yaptığı açıklamasının devamında blockchain tabanlı oylama yapılabileceğini, blockchain tabanlı kamu sistemlerine geçilebileceğini ve kripto paralarla ilgili regülasyonlarda değişim çağrısı yaptı.

Miami Kripto Para Dostu Şehir Olabilir

Miami aslında daha önce de ABD içerisinde kripto paralara en yakın şehir olarak tanımlanmıştı. Yabancı sermayenin aktığı Miami, sadece ABD vatandaşları için değil diğer vatandaşlar için de önemli bir geçiş ve yatırım kapısı aralayabilir. Bitcoin’in bu seneki yükselişi sadece buna yatırım yapmak isteyenleri değil aynı zamanda regülatörleri de sektöre çekti ve şu an ihtiyaç duyulan şey tam olarak olumlu regülasyonlar olarak biliniyor.

Özellikle SEC’nin kripto para şirketlerine dava açmasından sonra Miami’den gelecek olumlu kripto para regülasyonları her şeyi değiştirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar