X


90.000 Ethereum Satan Geliştirici Belli Oldu!

Yüklü miktarda Ethereum satan kişinin Jeffrey Wilcke olduğu ortaya çıktı.
08:00
27 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası geçtiğimiz günlerde oldukça hareketli günler yaşadı ve bunun bir kısmı YouTube platformundan kaynaklanırken, bir kısmı da Ethereum (ETH) geliştiricilerinden kaynaklandı. Viewbase tarafından aktarılan bir haberde, Ethereum geliştiricilerinden birisine ve büyük ihtimalle Vitalik Buterin‘e ait olduğu iddia edilen cüzdandan 92.000 ETH aktarımı yapıldı.

Ethereum Geliştiricisi Satışı Arttırdı

Kraken, Binance ve Huobi borsalarına farklı miktarlarda ETH aktarılırken, en dikkat çekeni ise Kraken borsasına gönderim yapan cüzdan oldu. Cüzdanın Vitalik Buterin’e ait olduğu iddia edilse de kendisi bunu yalanladı. Bunun yanı sıra Ethereum kurucu ortaklarından olan ve video oyunu geliştiricisi olarak ciddi bir isim yapan Jeffrey Wilcke, ETH’leri satanın kendisi olduğunu iddia etti.

Grid Games’in kurucusu olduğu bilinen Wilcke, yeni bir video oyunu geliştirdiğini ve bunun için paraya ihtiyacı olduğunu ifade etti. Wilcke’nin satışı yaptığı adrese 2016 yılında Ethereum Foundation geliştirici cüzdanından 408.000 ETH aktarılmıştı. Wilcke ise o tarihten bu yana elindekileri satmaya devam ediyor ve şu an cüzdanda 218.000 ETH bulunduğu görülüyor.

Wilcke’nin satış yapmasından kısa süre önce Vitalik Buterin’in ETH’nin zirve noktasında vakfı 100 milyon dolarlık ETH satmaya ikna ettiği haberinin gündeme gelmesi, Buterin’in elindekileri yine satmaya başladığı iddialarını gündeme getirmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar