reklamı kapat

8.000 Dolardan Alım Yapan Cüzdanlar Yükselişin Önünü Keser Mi?

Şu anda 8.000 dolardan BTC alan yaklaşık olarak 1.5 milyon cüzdan bulunur. Bunların hepsi satışa başlarsa düşüş kaçınılmaz olabilir. 
08:00
28 Nisan 2020

Bitcoin Mart ortasındaki büyük düşüşün ardından fiyatını güzel bir şekilde toparladı ve 8.000 dolar sınırına kadar çıkmayı başardı. Düşüşün ardından yaşanan bu artış %100 toparlanma anlamına geliyor ve bununla birlikte 8.000 doların da güçlü bir direnç seviyesi olduğu ifade ediliyor. Bu direnç noktası her ne kadar çok kez red ile karşılaşmış olsa da yatırımcılar bu noktada tedirgin görünmüyor. Çünkü yükseliş eğiliminin oldukça güçlü olduğunu düşünüyorlar.

Cüzdanlar ve Fiyat İlişkisi

On-chain analizlere göre 8.000 dolarlık seviyeyi kırmak boğaların düşündüğünden daha zor olabilir.Çünkü 1.5 milyon cüzdan bu seviyeden satın alma yapmıştı. Bu durum teslim olan bir düşüşten korkan yatırımcılar için ellerindeki varlıkların satılması şeklinde tepki verebilir. Yani 8.000 dolardan Bitcoin alan ve sonrasında 3.800 dolara kadar geri çekilmeyi yaşayan yatırımcılar, 8.000 dolarlık bölgede daha büyük bir düşüş yaşamamak için Bitcoin’lerini daha fazla zarar etmeden elden çıkarma yoluna gidebilir.

Yazının yayına hazırlandığı sırada lider kripto para birimi 7.683 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Dolayısıyla 7.800 dolara ulaşan fiyatın küçük bir geri çekilme yaşadığını ifade edebiliriz.

Yukarıda bahsi geçen konuyla ilgili açıklamalar yapan veri sağlayıcısı IntoTheBlock’un açıklamalarına göre, Bitcoin fiyatının 8.000 doların üzerine çıkıp çıkmayacağı belirleyecek 1.5 milyon cüzdan var. Bununla birlikte yine aynı açıklamalarda Bitcoin’in 7.500 doların üzerinde kalmasını desteklemiş olan ve bu seviyeden alım yaparak hala Bitcoin’lerini satmamış 830 bin dolar değerinde yaklaşık 1.17 milyon cüzdan bulunuyor.

Teknik Analizler

Bunların yanında bazı analistler Bitcoin’in öncelikle 8.000 dolar seviyesine ulaşmasını ve ardından fiyatın birden çöküş yaşayacağını düşünüyor. Çünkü teknik olarak Bitcoin’in şu anda zayıf bir konumda olduğu ifade ediliyor. Dolayısıyla analistlere göre, teknik zayıflığın ve muazzam genel arzın 8.000 dolar ile kesişmesi, Bitcoin’in yakın vadede bu seviyeyi başarılı bir şekilde aşmasını zorlaştırıyor gibi görünüyor. Bununla birlikte ünlü analist Peter Brandt da Mart çöküşünün ardından yaptığı bir açıklamada fiyatın 1.000 dolara kadar gerileyebileceğini ifade etmişti.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.