5 Milyon Uzun Vadeli Yatırımcısı Var! Binance Borsasındaki Altcoin Gelecek Vadediyor!

Özet

  • LTC Coin uzun vadeli yatırımcılarının sayısı 5 milyonu aştı.

  • 10-12 Eylül tarihleri arasında balinalar 40.000 LTD aldı.

  • LTC gibi PoW altcoinleri SEC baskısından daha uzak kabul ediliyor.

  • Piyasaya etkisi: Pozitif
03:00
13 Eylül 2023

Bitcoin fiyatındaki dalgalanma sürerken altcoinler zorlu bir sınavla karşı karşıya kalıyor. Fiyatlar önemli ölçüde eridi. Önümüzdeki 7 gün boyunca yatırımcıları ilgilendiren önemli gelişmeler olacak. FTX varlık tasfiyeleri ve enflasyon verisinin ardından haftaya Çarşamba günü Fed faiz kararını açıklayacak. Tüm bunlar oladursun Litecoin önemli bir kilometre taşını geride bıraktı.

İçerik Rehberi

Litecoin (LTC)

11 Eylül tarihinde Litecoin‘in fiyatı Kasım 2022’deki meşhur FTX çöküşünden bu yana ilk kez 60 doların altına düştü. Birçok altcoin ATL seviyelerini test ederken LTC nispeten şanslıydı. Diğer taraftan on-chain veriler uzun vadeli yatırımcıların iyimserliğini yansıtır cinstendi.

Kasım 2022’deki meşhur FTX Borsası çöküşünde Litecoin’in fiyatı %33 düşüşle 73 dolardan 50 dolara gerilemişti. Ancak uzun vadeli yatırımcıların savunma hattını güçlendirmesiyle LTC hızlı bir toparlanma göstererek yıl sonundan önce 85 dolara ulaştı. On-chain veriler güncel eğilimin yine benzer bir şeye işaret ettiğini söylüyor.

LTC Fiyat Tahminleri

10 Eylül tarihinde uzun vadeli yatırımcıların adres sayısı 5,02 milyonla tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı. 2023 zirvesini Temmuz ayında gören LTC o günlerde 114,5 dolara ulaşmıştı. Aynı dönemdeki adres sayısına göre güncel veriler 602 binlik artışa işaret ediyor. Aynı dönemde uzun vadeli yatırımcıların birikimleri de 3,2 milyon LTC artmış oldu.

Bu durum FTX çöküşündeki artışa benziyor. O dönemde de 6 Kasım ile 5 Aralık tarihleri arasında 150 bin adres artış yaşanmıştı.

Güncel veriler son fiyat düşüşüne rağmen önemli miktarda yatırımcının ağ geleceğine dair iyimserliğini koruduğunu gösteriyor. Majör birçok altcoin ilgisizlikten yeni ATL seviyelerine koşarken bu noktada LTC daha şanslı diyebiliriz. Bu aynı zamanda onun menkul kıymet damgası yememe ihtimaliyle de alakalı bir durumdur. PoW ağları madencilik yoluyla token ihraç ettiği için SEC’in yatırım sözleşmesi tanımına pek uymuyor.

Diğer taraftan 10.000 ila 100 milyon LTC bakiyesine sahip Litecoin balinaları da biraz iyimserlik göstermeye başladı. Santiment verileri, balinaların son iki günde 40.000 LTC satın aldığını söylüyor. 10 Eylül ve 12 Eylül tarihleri arasında kümülatif bakiye bu balina grubu için 46,63 milyondan 46,67 milyon LTC’ye yükseldi. Olası toparlanmada 80 dolar hedefi cazip olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar