X


3 Analist Yanıtladı: Ethereum’daki Düşüş Derinleşecek mi?

Ekosistemde meydana gelen güncellemelere rağmen, Ethereum (ETH) fiyatı düşmeye devam ediyor. Analistler, ETH fiyatının daha fazla düşebileceği konusunda uyarıda bulundu.
14:20
12 Haziran 2022
Ünlü CEO Açıkladı: Bitcoin ve Ethereum Yıl Sonuna Kadar Bu Seviyeleri Görecek!
Okuma Süresi: 3 Dakika

Ekosistemde meydana gelen güncellemelere rağmen, Ethereum (ETH) fiyatı düşmeye devam ediyor. Analistler, ETH fiyatının daha fazla düşebileceği konusunda uyarıda bulundu. Lider altcoin, an itibariyle 1.467 dolardan işlem görüyor.

Ertelemeler, Endişe Yaratıyor

Ethereum’un Ropsten test ağı, bir dönüm noktası ve altcoin için önemli bir başarıydı. Geliştiriciler, test sırasında ortaya çıkan sorunları düzelttikten sonra %99 katılım ve teklif oranları kaydetti.  Ethereum geliştiricileri, hafta başlarında çok beklenen The Merge güncellemesini Ropsten test ağında uyguladılar. Ancak Cuma günü yapılan açıklamada, Ethereum topluluğu içinde şüphe uyandıran zorluk bombasını erteleme kararı aldıklarını duyurdular. Ethereum geliştiricileri ekibi, uzun damandır beklenen güncellemeyi 2,5 ay ertelemeye karar verdi. Bu da birleşmenin Ağustos 2022’de gerçekleşemeyeceği şüphesine yol açtı. Kritik gecikme haberi, Ethereum fiyat hareketinde bir baskı oluşturdu ve lider altcoin ivme kaybetti. Ethereum, şu anda 50 günlük EMA’nın altında ve analistler kısa vadede daha fazla düşüş öngörüyor. 

Ethereum geliştiricisi Tim Beiko, Sepolia ve Goerli birleşmesinin sırasıyla üç hafta ve altı hafta içinde hayata geçebileceğini kaydetti. Kraken CEO’su Jesse Powell, Ethereum geliştiricilerinin ve topluluğunun, birleştirmeyi tamamlamak için ellerinden gelenin en iyisini yaptığını söyledi. Yönetici ayrıca, gecikmelerden endişe duymadığını ekledi. Topluluk ise yaşanan ertelemeleri eleştiriyor. Geliştiriciler, birleşme için resmi olarak belirli bir tarih vermedi. Ancak Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, büyük bir sorun ortaya çıkmazsa güncellemenin Ağustos ayında gerçekleşebileceğini yüneledi. Bu durum, güncellemednin daha fazla zaman alacağına yönelik endişeleri artırdı. Sektrün önde gelen isimlerinden Thomas Jay Rush, geeciktirmenin topluluk için kötü göründüğünü, ancak bu konuda yapabilecek bir şey olmadığını söyledi.

Ethereum, Bu Seviyeye Düşebilir

Önde gelen bir kripto para analisti olan Bob Mason, Ethereum fiyatının 1.460 dolardaki ana destek seviyesinin üzerinde kalması gerektiğini savunuyor. Analiste göre piyasadaki satış baskısı devam ederse, Ethereum 1.400 doların altına düşebilir. Analiste göre, Ethereum’un ikinci büyük destek seviyesi 1.390 dolar ve kısa vadede ETH değer kaybetmeye devam edecek.

Twitter’da Bitcrypto ismini kullanan analist de, Ethereum fiyatının düşmeye devam edebileceğine inanıyor. FXStreet analistleri, de kripto para piyasasında devam eden sert düzeltme ve makroekonomik ortamın ETH fiyatınındaki düşüşü daha da derinleştirebileceğini iddia etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar