X

$250.000.000 Yetmedi: Ünlü Firma Daha Çok Bitcoin (BTC) Alıyor

Dev yazılım firmasının Bitcoin bütçesi artıyor.
21:41
15 Eylül 2020

Önde gelen istihbarat ve yazılım firmalarından birisi olan MicroStrategy geçtiğimiz haftalarda yaptığı yüklü Bitcoin satın alımı ile birlikte gündeme bir anda girmeyi başarmıştı. 250 milyon dolarlık bir BTC alımı yapan yani cüzdanına 21.454 BTC aktaran MicroStrategy, yakın zamanda yaşanan düşüşe rağmen bu hedefinden vazgeçmemiş gibi gözüküyor.

MicroStrategy Daha Fazla Bitcoin Alacak

Milyarlarca dolarlık bir şirket olan MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor Ağustos ayında yaptığı açıklamasında bu yatırımın Bitcoin’e olan inançlarını temsil ettiğini vurgulamıştı. Dünyanın en yaygın kripto para biriminin gelecek vaat ettiğini ifade eden MicroStrategy CEO’su bu ifadesini yeni bir eylem ile pekiştirdi.

ABD’nin finansal regülatörü SEC’e yapılan 14 Eylül tarihli bildiride, firmanın daha fazla Bitcoin alabileceği ve almayı hedeflediği vurgulanıyor. Şirketin yönetim kurulunun özellikle 11 Eylül tarihindeki Federal Rezerv toplantısından sonra kripto paralara daha fazla önem vermeye başladığı belirtilmekte.

MicroStrategy tarafından yapılan açıklamaya göre şirket önümüzdeki günlerde daha fazla Bitcoin alacak. CEO tarafından yapılan açıklamada 38.250 BTC daha alındığı ve bunun 175 milyon dolar değerinde olduğu vurgulandı. MicroStrategy gibi şirketlerin bu şekilde BTC almaları kesinlikle arz ve talep dengesini önemli ölçüde değiştirecektir. Bitcoin sadece 21 milyon arza sahip olabilecek şekilde tasarlandı ve kurumsal firmaların alım çılgınlığına başlaması sadece talebi arttıracaktır.

Bitcoin‘in yakın zamanda düşüş yaşaması ise bütün bu kurumların düşük fiyattan BTC almalarını kolaylaştırabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar