X

24 Ekim BTC, ETH, XRP, BCH, BNB Fiyat Analizi

Kripto para sektörü ne yöne gidiyor?
21:15
23 Ekim 2020

24 Ekim Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash ve Binance Coin fiyat analizine bakıldığında yaşanan hızlı yükselişten sonra sert bir düşüşün ortaya çıktığı görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in 13.000 dolara kadar çıkması, genel olarak bütün kripto para sektörünü yükselişe götürdü.

Genel Kripto Para Piyasa Analizi

BTC 13.000 dolara çıkarken ETH/USD işlem çifti 420 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bunun devamında XRP/USD işlem çifti de 0,26 dolar seviyesine kadar çıktıktan sonra önemli destek seviyesini kaybederek yeniden 0,25 dolar bandına geriledi.

PayPal tarafından yapılan açıklamada Bitcoin Cash, Litecoin, Bitcoin ve Ethereum’un destekleneceği açıklaması BCH fiyatına da hafif bir yükseliş getirdi. Ancak bu yazının kaleme alındığı an itibariyle BTC %1,9, ETH %2,9, XRP %3,8, BCH ise %0,4 düşüş yaşamakta. Binance Coin fiyatı ise son 24 saat içerisinde %2,2 gerileme yaşadı.

BTC Fiyat Analizi

Bitcoin fiyatının 13.000 dolar direncini test ettikten sonra bunun altına inmesi kesinlikle trendin tersine dönmesine yol açtı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 12.800 dolardan işlem gören BTC eğer söz konusu destek noktasını kaybederse 12.500 dolara kadar gerileyebilir.

BTC/USD işlem çiftinin yeniden yükselişe geçmesi için ise 13.000 dolar seviyesinin üstüne çıkması gerekiyor. Ancak yakın vadede 12.500 dolar desteğinin de kaybedilmesi fiyatı 12.600 dolar noktasına çekebilir.

ETH Fiyat Analizi

ETH/USD işlem çifti 406 dolardan işlem görüyor ve 412 dolar desteğini kaybetti. Eğer yakın vadede 400 doların altına inilirse ve 380 dolar seviyesi görülürse fiyat bir anda 310 dolar bandına uzanabilir. ETH/USD işlem çiftinin alçalan üçgen formasyonu oluşturduğu görülüyor ve bunun ucu 300 doların da altına inmekte.

XRP Fiyat Analizi

XRP, Ripple’dan birbiri ardına gelen kötü haberler ile piyasa yükselirken bile  düşüş yaşadı. XRP/USD işlem çiftinin 0,25 dolar seviyesine inmesi ve %3,9 gerileme yaşaması kesinlikle trendin düşüşe işaret ettiğini gösteriyor.

Eğer XRP yeniden 0,23 dolara kadar gerilerse düşüş daha da kuvvetlenebilir. Ancak XRP’nin 0,25 dolarda tutunması ve yeni haftada yükselişle açılış yapılması bir anda 0,27 doların görülmesini sağlayabilir.

BCH Fiyat Analizi

Bitcoin Cash fiyatı PayPal haberi ile yükselişe geçse de 270 dolar direncine takıldı. 270 dolar 200 saatlik basit hareketli ortalama tarafından da desteklenmekte ve bu direncin yakın zamanda kırılması bir hayli zor. Ancak BCH’nin 240 dolar seviyesin inmedikçe yükselişini devam ettirebileceği söylenebilir.

BNB Fiyat Analizi

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 30 dolardan işlem gören BNB, haftalık desteğin üzerinde bulunuyor. BNB’nin bütün piyasa hareketliliğine rağmen yerinde sayması aslında bunun kripto para piyasasından farklı bir grafiğe sahip olduğunu göstermekte.

BNB’nin yeni bir ralliye başlaması için ise 35 dolar seviyesinin üstüne çıkması gerekiyor. BNB olası bir düşüşte ise 24 dolar seviyesini test edebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar