f 2023'ün Parlayan Yıldızlarından Biriydi! Popüler Altcoinde Son Durum! › COINTURK

2023’ün Parlayan Yıldızlarından Biriydi! Popüler Altcoinde Son Durum!

16:00
21 Ağustos 2023

Geçen hafta toplam piyasa kapitalizasyonunu geçici olarak 1,1 trilyon dolara çıkaran  önemli bir kripto para piyasası satışlarının ardından bu hafta birkaç altcoin için umut verici bir toparlanma ile başladı. Peki lider kripto para birimi ve altcoinler son durum ne?

Altcoinlerde Son Durum!

Stellar (XLM), güçlü bir toparlanma sürecinde Ripple (XRP), XDC Network (XDC) ve Litecoin (LTC) ile birlikte öne çıktı. XLM, bu çalışma sırasında 0,132 dolarlık bir zirveye bile ulaştı. Yine de Stellar’ın şansı hızla tersine dönüp bir kez daha saptığı için bu heyecan kısa sürdü. Yazı kaleme alındığında XRP, son 24 saatte %6,3’ten fazla düşüşle 0,124 dolardan işlem görüyordu. Yaşanan gerileme Stellar’ın haftalık ve aylık kayıplarını sırasıyla %9,5 ve %24,6’ya yükseltti. Bu 30 günlük süre boyunca, XLM’nin piyasa değerinden 1 milyar dolardan fazla silindi.

Geçen hafta içerisinde sektör çapında yaşanan son düşüşün ardından XLM de dahil olmak üzere birçok altcoin, bu 24 saatlik rollercoaster yolculuğu sırasında bir noktada yaklaşık %7 artış göstererek cesaret verici toparlanma işaretleri gösterdi. Blockchain istihbarat platformu Santiment, 21 Ağustos’ta hareketin XLM’nin sosyal hacmindeki olumlu değişikliklerin ortasında geldiğini belirtti. Bu toparlanmaya katılan diğer kripto para birimleri arasında diğerleri arasında XDC, LTC, Toncoin (TON), Tron (TRX) ve XRP yer aldı.

Santiment’ten Beklenen Rapor!

Buna ek olarak Santiment, piyasa değerini gerçekleşen değer metriklerine atıfta bulunarak bu eğilimin hafta boyunca devam etme şansının yüksek olduğunu söyledi. Önde gelen analitik şirketi Santiment açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Piyasa değerinden gerçekleşen değere metrikler yatırımcılar büyük düşüşte olduğunu göstermeye devam ederken trendin bu hafta da devam etmesine şaşırmayın.

Ancak toparlanmanın geçici olduğu ortaya çıktı ve büyük altcoinlerin çoğu kazanımlarını birkaç saat içinde kaybetti.  Kripto para analisti, XLM için kartlarda %405 artışın kaldığını söylüyor.

Daha iyimser bir duruş sergileyen kripto analisti Javon Marks, XLM’nin gelecekteki gidişatının yükseliş eğilimini koruduğuna inanıyor. Stratejist, özellikle Stellar’ın fiyatlarının “büyük güç işaretleri” gösterdiğini belirtti. Ayrıca Javon, 0,681 doların XLM için önemli bir hedef olmaya devam ettiğini ve bunun gerçekleşmesi halinde %405’lik muazzam bir fiyat artışı anlamına geleceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI