f 2023 Yılı Sonunda Ethereum Bu Seviyede Olacak! Yapay Zekalar Tahminleri Ele Geçiriyor! Bard Konuştu! › COINTURK

2023 Yılı Sonunda Ethereum Bu Seviyede Olacak! Yapay Zekalar Tahminleri Ele Geçiriyor! Bard Konuştu!

Özet

  • Google'ın Bard yapay zeka sistemi, kripto fiyat tahminlerinde etkili oluyor.

  • Ethereum'un 2023 sonuna kadar 2.500 dolar veya daha yüksek bir seviyeye çıkma potansiyeli var.

  • Farklı kaynaklar, Ethereum'un 2023 sonunda 2.587 ila 3.000 dolar arasında bir fiyata ulaşacağını tahmin ediyor.
22:25
1 Haziran 2023

Üretken yapay zeka (AI) sistemleri, ChatGPT’nin öncülüğünde giderek popülerlik kazanıyor. Yapay zeka dünyası şimdi de bu alana en son eklenen Google’ın Bard’ına ev sahipliği yapıyor.

Bard Tahminlere Başladı

Henüz deneysel aşamada olmasına rağmen Bard, kripto para birimlerinde pratik uygulamalar bulan etkileyici dil işleme yeteneklerini sergiliyormuş gibi görünüyor. Aracın benzersiz potansiyeli, Ethereum (ETH) dahil olmak üzere çeşitli kripto varlıklar için uygulanabilir fiyat tahminleri üretebilmesinde yatıyor.

Bu bağlamda, 1 Haziran’da Bard’ın kullanımıyla birlikte Ethereum’un 2023 sonuna kadar potansiyel fiyat hareketlerine ilişkin potansiyel geleceğine dair bilgilere ulaşıldı.

Bard, merkezi olmayan finans (DeFi) ve NFT piyasalarının sürekli büyümesi, ağın ana akım işletmeler ve kurumlar tarafından benimsenmesi ve Ethereum protokolündeki herhangi bir büyük değişiklik de dahil olmak üzere fiyatı etkileyebilecek bir dizi faktör olduğunu belirtti ve sonuç olarak, bu faktörlerin olumlu olması durumunda ETH’nin yıl sonuna kadar 2.500  veya daha yüksek bir seviyeye ulaşabileceğini söyledi.

Ethereum Fiyat Tahminleri

Buna ek olarak Bard, saygın kurum ve platformların 2023 yılı sonu için kayda değer fiyat tahminleri hakkında da bilgi verdi. Bu tahminler arasında, kripto para birimi fiyat tahminleri yapmak için teknik analiz ve temel analizin bir kombinasyonunu kullanan bir finansal araştırma şirketi olan Gov Capital, Ethereum’un 2023’ün sonunda 2.587 dolarlık bir fiyata ulaşacağını öngörüyor.

Öte yandan, DigitalCoinPrice ortalama 2.878 dolarlık bir fiyat hedefi sunarken, kendi yapay zekasını kullanan PricePrediction, Ethereum’un 2023 yılında maksimum 3.000 dolar ve minimum 1.808 dolarlık bir fiyata ulaşacağını öne sürüyor.

ETH Fiyat Analizi

Ethereum son 24 saatte %0,36’lık küçük bir düşüş göstererek 1.861 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, son yedi gün içinde %3,40’lık bir kazançla olumlu bir eğilim yaşadı.

Son 24 saat içinde fiyatta yaşanan hafif düşüş, yatırımcıların kârlarını güvence altına alması ya da kripto para piyasasında genel bir gerileme gibi çeşitli faktörlere bağlanabilir. Bununla birlikte, geçtiğimiz haftaki genel gidişat iyimserliğini koruyor ve Ethereum yatırımcıları arasında yükseliş eğiliminin devam ettiğini gösteriyor.

Gözlemlenmesi gereken kilit fiyat seviyeleri arasında 50 günlük hareketli ortalamaya karşılık gelen 1.784 dolarlık destek seviyesi yer alıyor. Bu seviyenin altına düşülmesi daha önemli bir fiyat düşüşüne işaret edebilir. Öte yandan, 1.941 dolardaki direnç seviyesi 200 günlük hareketli ortalamayı temsil etmektedir. Bu seviyenin üzerine çıkılması kayda değer bir fiyat artışına işaret edebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI