X


2021 Yılında Büyük Artışlar Yaşadılar: Bu 6 Altcoin 2022’ye de Damga Vurabilir!

2021 yılında çok iyi performans sergileyen 6 kripto para biriminin 2022 yılında da büyük artışlar yaşayabileceği düşünülüyor.
14:47
3 Ocak 2022

Piyasanın popüler kripto YouTube kanallarından olan Altcoin Daily, 2021 yılında çok iyi performans sergileyen ve bu performansları 2022 yılında da devam ettirme potansiyeli bulunan 6 altcoin’i takipçileri ile paylaştı.

Solana (SOL) ve Polkadot (DOT)

Analiste göre 2022 yılında büyük artış yaşama potansiyeli olan ilk altcoin Solana. 2021 yılında büyük bir artış performansı sergileyen Solana’nın Phantom cüzdanı, dokuz ayda aylık 1.8 milyondan fazla aktif kullanıcı büyümesiyle en çok dikkat çeken cüzdanlardan biri oldu.

Buna ek olarak analiste göre Solana, hızı ve güvenliği nedeniyle de blok zinciri topluluğunda büyük saygı görüyor. Solana proof-of-history kullandığından, aynı zamanda çevre dostu bir kripto para birimi olarak nitelendiriliyor. Bu da SOL’u 2021 yılında ilgi odağı kripto paralardan biri haline getirdi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Piyasa değeri bakımından en büyük 5. kripto para konumunda bulunan SOL, 6 Kasım 2021’de 260 dolar ile kendi rekorunu kırmıştı.

Analistin değindiği ikinci kripto para birimi Polkadot (DOT) olarak karşımıza çıkıyor. Polkadot, yalnızca token’ların değil, herhangi bir veri veya varlık türünün zincirler arası aktarımını kolaylaştıran ve böylece blok zincirlerinin birbirleriyle birlikte çalışabilir olmasına izin veren bir proje olarak tanımlanabilir.

Buna ek olarak Polkadot’un bir Web 3 projesi olması da analist için artış sinyali anlamına geliyor. Ayrıca geçen yıl Polkadot, çoklu zincirinin son lansman aşaması olan Parachains’i piyasaya sürdü. Polkadot’taki müzayedeler ve kitle kredileri, ICO’lar, IEO’lar, IDO’lar gibi şeylerden büyük ölçüde farklı. Çünkü DOT sahipleri, projenin token’ları karşılığında DOT’larının kontrolünü devretmek zorunda kalmıyorlar.

Piyasa değeri bakımından en büyük 10. kripto para birimi olan DOT’un 2022 yılında da iyi bir artış yaşayabileceği düşünülüyor.

Cardano (ADA) ve Polygon (MATIC)

Analist göre 2022 yılında büyük artış potansiyeli bulunan diğer iki kripto para birimi Cardano (ADA) ve Polygon (MATIC). Yapılan açıklamalara göre 2021’deki toplam geliştirme aktivitesinde Cardano listenin başında yer alıyor ve Cardano’nun ekosistemi her gün büyük bir hızla büyüyor.

Ayrıca 2021’de 100 milyondan fazla cüzdan, 3.000’den fazla uygulama, bir milyardan fazla işlem, altı yeni ölçeklendirme çözümü ve entegrasyon gibi pek çok başarısı bulunan MATIC’in de 2022’de önemli bir fırsat olduğu düşünülüyor. Piyasa değeri bakımından en büyük 14. kripto para birimi olan MATIC, 27 Aralık’ta ATH seviyesini gördü.

Chainlink (LINK) ve Aave (AAVE)

Analistin 2022 için iyi bir seçim olduğu 5. kripto para LINK. Merkezi olmayan bir oracle ağı aracılığıyla Chainlink, blok zincirlerinin harici veri beslemeleri, olaylar ve ödeme yöntemleri ile güvenli bir şekilde etkileşime girmesine izin vererek, karmaşık akıllı sözleşmelerin baskın dijital sözleşme biçimi haline gelmesi için ihtiyaç duyduğu kritik zincir dışı bilgileri sağlar.

Son olarak Aave, insanların kripto para ödünç almasına ve ödünç vermesine izin veren merkezi olmayan bir finans protokolü olarak tanımlanabilir. Son zamanlarda, protokolün oluşum ekibi zincirler arası bir yönetim köprüsü başlattı. AAVE, 18 Mayıs’ta 666 dolar ile kendi rekor seviyesini gördü.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar