reklamı kapat

2019’un İlk Yarısı Kripto Para Piyasası İçin Nasıl Geçti?

2019’un ilk yarısı çoğu kripto para için olumlu bir dönem oldu...
10:00
7 Temmuz 2019
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Kripto para piyasası son aylarda oldukça güzel performans sergiliyor. Ancak bazı altcoin’ler lider kripto para Bitcoin’in performansını takip ederek artış grafiği sergilerken bazıları aynı performansı sergileyemedi.

Hala Tüm Zamanlar Rekorundan Uzağız

Longhash.com’dan Andy Hao, tüm kripto paraların %67’sinin hala tüm zamanlar rekorlarından %90 oranında daha düşük seviyelerde işlem gördüklerini dile getiriyor. Bunun yanında kripto paraların çoğu gözünü zirveye dikti.

Piyasa değer açısından ilk onda yer alan kripto paraların hepsi 2019 yılının ilk yarısında en az iki haneli kazançlar elde etti.

Öte yandan Bitcoin’in kripto para piyasası üzerinde en büyük etkiye sahip kripto para olduğu sır değil. Ancak 2019 başından bu yana bakıldığı zaman Bitcoin’in en çok kazandıran kripto para olmadığını görüyoruz. Bitcoin son günlerde çok iyi performans sergiliyor ama Bitcoin’den daha iyi performans sergileyen altcoinler de var…

İlk Yarının En İyisi: BNB

Coinmarketcap sıralamasında en iyi 10 kripto para arasında yer alan Binance Coin (BNB), 2019’un ilk yarısında en iyi performansı sergileyen kripto para oldu. BNB 2019’un ilk yarısında %424 oranında değerini arttırarak yatırımcısının yüzünü güldürdü.

Binance kripto para borsasının 2019 yılında elde ettiği başarılı gelişmeler sayesinde BNB fiyatı desteklendi ve ilk ayın en iyi performans sergileyen kripto parası oldu.

Bunun yanında Bitcoin ilk ayda %189 değer kazanarak boğa piyasasını yeniden başlatmış oldu.

Öte yandan Ripple ilk altı ayda yalnızca %12’lik bir artış sergileyerek ilk onda yer alan kripto paralar arasında en kötü performansa sahip altcoin oldu. Ancak Twitter’ın ünlü analistlerinden Crypto Michaël geçtiğimi günlerde yaptığı bir açıklamaya Ripple’ın %150 oranında bir artışa hazır olduğunu dile getirmişti.

Bunun yanında Litecoin %301’lik artışla 2019’un ilk yarısında en çok değer kazanan ikinci kripto para oldu…

Kaynak: Zycrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.