18 Eylül Toncoin (TON) Neden Artıyor? TON Coin Fiyatı Kaç Dolar Olur?

Özet

  • TON Coin fiyatı önceki zirvesi olan 2,97 doları hedefliyor.

  • Zirveden sonra momentum zayıflarsa 1,77 dolara bir düşüş görülebilir.

  • TON Coin son Telegram entegrasyonuyla yükselişe geçti.

  • Piyasaya etkisi: Pozitif
17:55
18 Eylül 2023

Bitcoin fiyatındaki dalgalanma pozitif yönde devam ediyor ve TON Coin yatırımcılarının yüzü fazlasıyla gülüyor. Düzenleyici baskı nedeniyle Telegramın arasına mesafe koyduğu kripto para projesi son entegrasyon müjdesiyle birlikte önemli ölçüde yükseldi. Öyle ki Solana’yı bile tahtından edip en büyük dokuzuncu kripto para konumuna yükseldi.

Toncoin (TON) Neden Artıyor?

TON Coin fiyatı teknik cephede azalan direnç çizgisini aştığı için yükseliş ivmesini artırdı. Diğer taraftan Telegram ile yapılan entegrasyon duyurusu yükselişin temelini oluşturdu. Devam eden yükselişin hedefi 2,97 dolar zirvesi ve RSI verisi rallinin devam edeceğini gösteriyor. Elliot dalga sayımıysa yakında bir zirveye ulaşılacağını gösteriyor.

TON fiyatı Aralık 2022’de 2,97 dolarlık yerel en yüksek seviyeye ulaştığından beri azalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Düşüş 10 Haziran’da 1,02 dolarlık dibe kapı araladı.

TON Coin Fiyat Tahmini

TON Ağustos başında daha yüksek bir dip oluşturdu ve sonrasında artışını hızlandırdı. 15 Eylül’de 270 günlük azalan direnç çizgisini başarıyla aştı. Ertesi gün 2,54 dolar gibi yüksek bir seviyeye ulaştı. Peki güncel fiyat görünümü neye işaret ediyor? Toncoin fiyatının muhtemelen beş dalgalı bir yukarı yönlü hareketin beşinci ve son dalgasında yani yakında yeni bir zirve şaşırtıcı olmayacaktır.

Sayıma göre, TON fiyatı beşinci dalganın sonuna yaklaşıyor. Zirve için olası bir hedef 2,77 dolardır. Hedef birinci ve üçüncü dalganın uzunluğunun dördüncü dalganın dibine yansıtılmasıyla bulunur. Yakında görülecek yeni zirvenin ardından 1,77 dolar ile 1,97 dolar arasında bir dip görülebilir. Bu muhtemelen uzun vadeli alçalan direnç çizgisinin yeniden test edilmesiyle aynı zamana denk gelecektir.

Sonuç olarak TON Coin için en olası tahmin yükseliş yönünde olup, Aralık 2022’nin en yüksek seviyesi olan 2,97 dolara bir hareket görebiliriz. Boğalar eğer momentumu koruyamazsa 2,77 dolarda olası bir erken zirve de olabilir. Bu seviyenin kaybedildiği ortamda yeni dip 1,77 dolar civarında oluşabilir.

Şimdilik TON fiyatı yükselişini sürdürebilir ve güne %5’in üzerinde kazançla devam ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar