X

100.000 Bitcoin (BTC) Cüzdanı Hakkında Dikkat Çeken Veri

Bitcoin cüzdanlarından kripto para borsalarına yapılan transferler korku yarattı.
17:21
23 Eylül 2020

Kripto para sektörünün en çok bilinen ve saygı duyulan analiz şirketlerinden birisi konumundaki Glassnode, yılın başından bu yana Bitcoin cüzdan sahiplerindeki önemli değişimi ortaya koydu. Glassnode verilerine göre şu an için cüzdandaki BTC’lerini direkt olarak borsalara gönderen kişilerin ve cüzdan adreslerinin sayısı yaklaşık olarak %100 arttı.

Borsalara Gönderilen Bitcoin Miktarında Tehlikeli Artış

Glassnode tarafından yayınlanan gönderide, şu an 100.000’e yakın Bitcoin adresinin direkt olarak cüzdanda BTC tutmak yerine bunu borsaya göndermeyi tercih ettiği görülüyor. Glassnode, bu sebeple BTC işlem ücretlerinin de son 24 saat içerisinde %51,9 arttığını raporladı.

Bu kesinlikle Bitcoin fiyatı için tehlikeli bir durum. Cüzdanlarda BTC tutulması olumlu bir durum ve uzun vadeli yatırım olarak görülürken kripto para borsalarına BTC gönderilmesi bunların genellikle satış baskısı için kullanılabileceği anlamına geliyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 10.488 dolardan işlem görüyor. Ağdaki işlem ücreti ortalamasını %51 oranında arttıran bu transferler eğer satış baskısı oluşturmak için kullanılırsa BTC fiyatının 10.000 dolar altına kadar düşmesi olası gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar