1 Ayda %60 Yükselen Altcoin’de “Büyük Sıçrama Sınırına” Dayanıldı!

Ethereum'da PoW'dan PoS'a geçiş hazırlığıyla roketleyen Ethereum Classic'de (ETC) teknik tarafta büyük bir patlama yaşanabilir.
16:30
27 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum’un PoW konsensüs algoritmasından PoS konsensüs algoritmasına geçişe hazırlanmasıyla büyük ilgi görmeye başlayan PoW Blockchain’i Ethereum Classic‘in (ETC) fiyatındaki yükseliş devam ediyor. Teknik veriler, fiyatın önündeki son bir engelin aşılmasıyla ETC’de yükselişin hız kazanarak devam edebileceğini gösteriyor.

Teknik Tarafta Patlama Yaşanabilir

Piyasa uzmanları, daha fazla kripto para madencisinin Ethereum ağından çıkarak Ethereum Classic ağına geçiş yapmasıyla ağdaki büyümeye kesin gözüyle bakıyor. Öte yandan altcoin’in fiyat grafiğini bir bütün olarak çevreleyen teknik tarafta da olası bir sert yükseliş öncesi kritik seviyeye dayanılmış durumda. ETC, 2021’in Ağustos ayından bu yana görmediği yükseliş trendine girmek için gerekli olan 200 günlük hareketli ortalamaya karşılık gelen önemli bir direnç seviyesine ulaştı ve bu seviyenin geçilmesi halinde yükseliş hız kazanabilir.

2021 yılında herhangi bir altcoin rallisinin ana itici gücü olan Ethereum’un aksine, “Ethereum’un alternatif versiyonu”na olan talep yavaş yavaş düşmüş ve büyük boğa piyasası ile Ethereum Classic’in beklendiği kadar yükselmesini sağlayamamıştı. Ethereum Classic, günümüzde Ethereum’un hash rate’inin en olası halefi haline gelmiş durumda. Yatırımcılar, bu durumdan hareketle gelecekte daha aktif bir şekilde geliştirileceği ve bunun ağın gelirinde bir artışa yol açabileceğini öngörerek altcoin’e akın ediyor.

ETC için Kritik Seviyeler

Piyasa önümüzdeki günlerde başarılı bir çıkış görürse, ETC tamamen psikolojik seviye olan ve 30 dolar civarında bulunan bir sonraki direnç seviyesine yönelebilir. Ethereum Classic’in 30 doların üzerine çıkma konusundaki son girişimi sırasında, ayılar varlığın fiyatını güçlü bir şekilde aşağı itmiş ve 2021’in Mart ayından bu yana kaydedilen en düşük fiyat seviyesi olan 13 dolar görülmüştü.

Grafikteki bir sonraki büyük direnç, ETC’nin son 20 haftalık dönemde yalnızca bir kez başarıyla geçtiği 50 haftalık hareketli ortalama olacak. Şu andan itibaren, altcoin yatırımcıları 200 günlük EMA seviyesini yakından takip etmeleri gerekiyor. Çünkü fiyatın 200 günlük EMA karşısında yapacağı hareket önümüzdeki birkaç gün hatta birkaç hafta boyunca Ethereum Classic’in yönünü belirleyecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar