Yüzde 61 Artış! Bu Altcoinde Yenilik Kapıda! Ralli Devam Edecek Mi?

Özet

  • Ocak ayından bu yana yüzde 61 fiyat artışı yaşayan kripto para birimi beklenen güncelleme ile ralliye devam edecek mi? İşte detaylar!
00:10
4 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

2023 yılının başından bu yana Cosmos’un (ATOM) fiyatı, kripto para piyasalarında yaşanan hareketlilik ile yüzde 61 oranında yükseldi! Altcoin neden yükseliyor? Ralli devam edecek mi?

ATOM’da Yenilik Kapıda!

Eylül 2022 tarihinde Cosmos’un geliştirilmesinin arkasındaki ekip olan Interchain Foundation, Cosmos ATOM 2.0 teknik incelemesini tanıttı. Güncelleme, Cosmos ekosistem gelişimini finanse etmek ve ATOM enflasyonunu azaltmak için bir tokenomik yükseltme de dahil olmak üzere Cosmos’un tasarımında önemli değişiklikler önerdi. Planlanan Interchain Security feature güncellemesi, ATOM’un değer tahakkuk pozisyonunu geliştirecektir. Yeni blok zincirleri, ödünç alabilecek ve Cosmos Hub doğrulayıcılarına ödeme yapabilecek.

Bununla birlikte piyasaların önde gelen analitik şirketi Coinglass’tan elde edilen verilere göre, ATOM vadeli işlemleri açık pozisyon (OI) hacminin 65 milyon dolardan 92 milyon dolara yükseldiğini ve token’ı artan volatilite için bir hazırlık içerisinde olabilir. Uzmanlara göre aşırı kaldıraçlı bir vadeli işlem piyasası, kripto para birimi satıcılarının uzun vadeli yatırımcıları durdurmaya çalışacakları için alıcılar için ters bir rüzgar sağlayabilir.

ATOM Fiyat Tahmini!

ATOM/USD paritesinin haftalık grafiği ele alındığında, kripto para biriminin fiyatının 50 dönemlik üstel hareketli ortalama (EMA) seviyesi olan 14,20 doların üzerine çıktığı belirtiliyor. Ayrıca metrik, trendin tersine çevrilmesi için çok önemli bir seviye görevi gördü. Şubat ayının ilk hafta sonunda kripto para biriminin fiyatı 50 haftalık EMA’nın üzerinde kapanırsa, alıcılar hızlı bir yatırım için ATOM biriktirmeye çalışabilir.

Öte yandan yükseliş trendi devam ederse boğalar direnç seviyeleri olarak 17.20 dolar ve 25.20 doları hedefleyebilir. Ancak boğaların görüşlerindeki negatif kısım kripto para biriminin uzun vadeli destek seviyelerinin 6,50 dolar ve 3,10 dolar olduğu belirtiliyor. Cosmos topluluğu, Interchain Security feature özelliğini uzun zamandır bekliyordu. Bu nedenle uzmanlara göre, token’ın en azından lansmana kadarki süre zarfında fiyatının yükselme ihtimalinin daha yüksek olduğunu öne sürdü.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI