Yüzde 114 Yükselen Altcoin’in On-Chain Verileri Rekor Kırıyor!

AAVE, stablecoin'i GHO'yu piyasaya sürmesi ve ardından gelen toparlanma hissiyatıyla yüzde 114 gibi büyük bir yükseliş kaydetmeyi başardı.
13:00
2 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Aave ağının kendisi ile aynı ismi taşıyan AAVE token’ının zincir üstü (on-chain) aktivitesi, piyasalardaki son yüzde 114’lük fiyat yükselişiyle ilişkili bir şekilde yılın en yüksek seviyesine çıktı. Altcoin’in artan zincir üstü aktivitesi ve piyasalara kıyasla gösterdiği harika performansının arkasındaki ana neden stablecoin GHO’nun piyasaya sürülecek olmasından kaynaklanıyor.

GHO Nedir?

AAVE ağının yaptığı son teklife göre, henüz Aave İyileştirme Önerisi aracılığıyla uygulanmayan yerel Blockchain tabanlı stabilcoin GHO’nun piyasaya sürülmesi kabul edildi. Yatırımcılar, diğer kripto paralarına karşı stablecoin GHO’yu borç alan kullanıcılardan faiz kazancı sağlayabilecekler.

Protokolün kendisi stablecoin’i GHO‘dan alınan kredilere faiz uygulayacak ve ödemeleri Aave DAO‘ya geri ödeyecek. Bildirildiğine göre AAVE, GHO’nun değerini ABD dolarına ve platforma yatırılan kripto paralara endekslemeyi, başka bir deyişle sabitlemeyi planlıyor. Stablecoin’in arkasındaki DAO, stablecoin’in doğal faiz oranını belirlemekle görevli oalcak. AAVE için yerel stablecoin’i, diğer protokoller ve AAVE arasında bir köprü görevi göreceği için bu, ağ adına uzun zamandır beklenen bir özellikti.

AAVE’nin Performansı

Varlığın günlük grafiğine göre, AAVE şu anda yerel yükseliş trendinde hareket ediyor ve son 7 günde yüzden 60’dan fazla fiyat yükselişi kaydetmiş durumda. İki haftalık performansı ise altcoin’in yüzde 115’e yakın yükselişini işaret ediyor.

Stablecoin GHO konusu, başlangıçta kripto para piyasalarının toparlanmasıyla başladığı için mevcut rallinin temelinin yalnızca bir parçasıydı. AAVE, şu an için 50 günlük hareketli ortalamanın çok üzerinde hareket ediyor ve bir sonraki hedefi olarak yaklaşık 130 dolardaki fiyat seviyesinde bulunan 200 günlük hareketli ortalamayı hedefliyor olabilir. Ticaret hacmi nispeten yüksek bir seviyede kalıyor, bu da toparlanma rallisinin birkaç gün, hatta haftalarca devam edebileceğini gösteriyor.

AAVE, yazım sırasında günlükte yüzde 8,22 düşüşle 90,10 dolardan işlem görüyor. Altcoin‘in piyasa değeri 1.26 milyar dolar seviyesinde ve bu piyasa değeri ile şu anda en büyük 43’ncü kripto para.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar