Yüzde 1000 Yükselebilir! Jay Freed En İyi Metaverse Altcoinlerini Açıkladı!

Ünlü analist paylaştığı altcoinlerin metaverse alanında ciddi başarılar yakalayacağını düşünüyor. Elbette ciddi fiyat hareketleri de bekliyor!
23:59
6 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Popüler analist Jay Freed, altcoinler büyük rallilere hazırlanırken kendi favorilerini açıkladı. Bildiğiniz üzere Facebook’un son attığı adım metaverse alanında büyük bir talep oluşturdu. Bitcoin (BTC) 60.000 doların üzerine konsolide olurken altcoinler yükseliş fırsatları yakalıyor. Peki Freed tarafından paylaşılan metaverse odaklı favori 3 altcoin hangileri?

OVR (OVR)

Listede ilk sırada, Ethereum ağına dayalı coğrafi konumlu AR ve VR deneyimleri için bir platform olan OVR yer alıyor. OVR, mobil coğrafi konumlu AR ve VR içeriklerinde barındırma ve görselleştirme oluşturmaya izin verir.

“OVR, tüm dünyayı kapsayan dijital bir katmandır. OVRLands adı verilen 1,6 trilyon benzersiz bölgeden oluşur. Arsalar açık artırma ile sistemden satın alınabiliyor ve daha sonra merkezi olmayan bir şekilde alınıp satılabiliyor veya kiralanabiliyor”.

Bu noktada proje biraz MANA’yı andırıyor. Jay Freed projenin birçok kullanım alanı olduğuna dikkat çekiyor.

 • Oyun
 • Canlı etkinlikler
 • Satışlar
 • Avatarlar
 • Sanal turizm

Sistemin sunduğu imkanlar elbette bunlarla da sınırlı değil.

“Bu, daha önce teknik olarak mümkün olmayan AR deneyimleri sunmada yepyeni fırsatlar oluşturuyor. İç mekanda ve birden fazla katta varlıkları konumlandırabiliyorsunuz. Şimdiye kadar hiçbir proje bu kadarını başaramamıştı”.

Bilmeyenler için AR, artırılmış gerçeklik olarak açıklanabilir. VR ise sanal gerçekliğin kısaltması olarak kullanılıyor.

Kalao (KLO)

Sırada Kalao (KLO) var. Kalao, sanal dünyalar geliştirmek ve iş kullanım senaryolarının dijital dönüşümünü sürdürmek için VR teknolojisinin benimsenmesini hızlandıran bir çerçeve sağlar. Bu projeyi farklı analistler de yakın zamanda takipçileriyle paylaşmıştı. Ya proje çok iyi ya da gayet güçlü reklam bütçesine sahipler.

Freed projenin Avalanche blockchaini tarafından desteklendiğini söylüyor. Ayrıca 2021 yılı bitmeden gelişmiş çok oyunculu modun başlatılacağı konusunda da takipçilerini uyarıyor.

Ultra (UOS)

Blockchain tabanlı bilgisayar oyun dağıtım platformudur. Oyuncular, oyun satın alıp oynayabiliyor ve deneyimledikleri oyunları yeniden satışa açabiliyor. Ultra (UOS) katılımcılarına para kazanabilecekleri bir ekosistem vaat ediyor.

Oyun geliştiricilerinin de kullanabildiği platform onlara daha adil bir gelir akışı sunuyor. SDK’lar dahil tüm teknolojileri blockchain üzerinden sunan Ultra (UOS) hem oyuncuları hem de geliştiricileri topluluğuna katmak istiyor.

Toplam arzı 1 milyar olan Ultra (UOS) 0,99 dolardan alıcı buluyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
 • Mendo
  11 ay önce

  Merhaba sayın Fatih bey. Bu bahsettiğiniz coinleri hangi borsalarda bulabiliriz?

  26
  • Fatih Uçar
   Fatih Çetin
   11 ay önce

   Merhaba,

   Öncelikle yatırım yapmadan önce projelerle alakalı detaylı araştırma yapmanız gerekir. Bunun için size yol gösterebilecek çok sayıda rehber içeriğimize internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Coinmarketcap uygulaması üzerinden projelerin detayı ve hangi borsalarda bulunduğu bilgisine de ulaşabilirsiniz.

   27