Reklam

YouTube’dan Beklenen Kripto Para Açıklaması Geldi!

YouTube kaldırılan kripto para videolarının hatadan ibaret olduğunu kabul etti.
09:00
27 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para sektörünü adeta savunmasız yakalayan ve bir anda birçok kripto para odaklı içeriği silmeye başlayan YouTube, aradan geçen birkaç günün ardından sonunda mantıklı bir karar almış gibi gözüküyor. Bu haberden de okunabileceği gibi 24 saat içerisinde binlerce videoyu silen YouTube’un bunu kasıtlı yapıp yapmadığı ise bu tarihe kadar bilinmiyordu.

The Moon isimli kullanıcının gönderisine yanıt veren resmi YouTube ekibi, videolara gelen şikayetleri değerlendirme hususunda bir hata yaptıklarını ve videonun kısa süre içerisinde tekrar yayında olması gerektiğini belirtti. The Moon daha sonra videosundaki uyarının kaldırıldığını ve bunun tekrar yayına alındığını belirtti. YouTube ekibi hatalarını resmi olarak kabul etseler de, birçok YouTube kullanıcısı hala 23 Aralık tarihinde başlayan hatalı yasaktan etkileniyor.

YouTube’den Kripto Para Sektörüne Önemli Ders

YouTube bunun hata olduğunu kabul etse de, birçok kripto para yatırımcısı merkeziyetçi bir platformun etkilerini birinci dereceden tatmış oldu. Birçok içerik üreticisi merkeziyetsiz bir video platformuna ihtiyaç duyduklarını ifade etse de, yakın zamanda YouTube’a böyle bir rakip çıkmayacağı ortada.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar